Notowania

waluty
06.11.2012 17:46

Rynek liczy na wygraną Obamy?

Rynek coraz bardziej liczy na wygraną Baracka Obamy w dzisiejszych wyborach prezydenckich, co dałoby pretekst do korekty ostatniego umocnienia dolara.

Podziel się
Dodaj komentarz

Brak negatywnej reakcji rynku na słabsze indeksy PMI dla usług ze strefy euro w październiku, mocno ujemny odczyt dynamiki zamówień w niemieckim przemyśle we wrześniu w przypadku wspólnej waluty, czy też dość stonowane zachowanie się funta po kolejnych słabych danych z Wielkiej Brytanii może sugerować, iż rynek coraz bardziej liczy na wygraną Baracka Obamy w dzisiejszych wyborach prezydenckich, co dałoby pretekst do korekty ostatniego umocnienia dolara.

Pierwsze wyniki z wybranych stanów powinny zacząć spływać już w nocy (także z kluczowych _ swing states _), także rynek może dynamicznie reagować już podczas sesji azjatyckiej.

Na wykresie EUR/USD widać, że pomimo naruszenia ważnego wsparcia w rejonie 1,2820 dynamika spadków wyhamowała, a rynek nie przetestował nawet okolic 1,2747-1,2753 – pierwszy poziom wyznacza maksimum z czerwca b.r., drugi średnia 200 sesyjna.

Wróciliśmy w okolice 1,28 i podjęta była już próba wyjścia ponad 1,2820. Trudno ocenić jak zachowa się rynek w godzinach wieczornych, ale mocne wsparcia można ulokować w strefie 1,2775-85. Jeżeli potwierdzą się przypuszczenia, że Obama wygrał na kolejną kadencję, to można spodziewać się gwałtownej zwyżki w okolice 1,2880.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wyszukiwarkę do Twojej strony internetowej

Tagi: waluty, dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz