Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rynek pracy w USA nadal słabo

0
Podziel się

Początek dzisiejszej sesji charakteryzował się w dalszym ciągu trendem umacniającym dolara.

Rynek pracy w USA nadal słabo
bEimOpBx

Kurs głównej pary walutowej kontynuował spadki, przez co znaleźliśmy się nawet na poziomie 1,4029. Opublikowane rano dane o indeksach PMI nie wpłynęły zbytnio na inwestorów, ponieważ aktualne odczyty okazały się być mieszane (dla produkcji indeks wyniósł 52 pkt, choć oczekiwano 51,8 pkt, a dla usług wyniósł 52,3 pkt, podczas gdy spodziewano się 53,9 pkt).

Jednak jeszcze przed południem siła podaży się wyczerpała, dzięki czemu kurs przestał się osuwać, a nawet zaczął odrabiać straty. Później na rynek napłynęły gorsze dane o wnioskach dla bezrobotnych w USA, która niespodziewanie wzrosła do 482 tys. (oczekiwano 440 tys.), co dodatkowo pomogło wspólnej walucie. Z kolei odczyt indeksu FED z Philadelphii, który wyniósł 15,2 pkt (spodziewano się 18 pkt), nie wpłynął na zachowanie inwestorów. Ostatecznie pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD znajdował się na poziomie 1,41.

Minimalne zyski złotego

Na parach złotowych mieliśmy dziś sporą huśtawkę nastrojów - zresztą jak na całym rynku. Początkowo nastroje sprzyjały dalszemu, szybkiemu osłabianiu złotego. W efekcie kurs USD/PLN zanotował wzrost do poziomu 2,9060, a para EUR/PLN do poziomu 4,0778. Negatywnie na naszą walutę działały dziś z jednej strony nastroje globalne, a z drugiej opublikowane po południu dane o dynamice produkcji przemysłowej w Polsce, które wbrew oczekiwaniom (11% r/r) wyniosła 7,4%.

bEimOpBz

Poznaliśmy również poziom inflacji PPI, która także okazała się być niższa od oczekiwań i wyniosła 2% r/r (spodziewano się 2,2%). Jednak dzięki poprawie sytuacji na głównej parze popyt na złotego zaczął rosnąć, a kursy par złotowych zaczęły spadać. Tuż po godzinie 16:00 kurs EUR/PLN wynosił 4,0423, a USD/PLN 2,8662.

bEimOpCa
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)