Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ryzyko nadal w grze

Główna para walutowa znajduje się na poziomie sprzed obniżki stóp procentowych przez ECB.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja to ewidentny przykład siły kupujących wspólną walutę. Pomimo braku znaczących impulsów ze strony figur makroekonomicznych, bykom na głównej parze walutowej udało się zdecydowanie przebić poziom 1,35, a obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3537, czyli poziomie sprzed obniżki stóp procentowych przez ECB.

Teraz jeśli bykom uda się wyjść ponad 1,3550 (w okolicach, którego znajduje się maksimum z 6 listopada bieżącego roku) możemy liczyć na dalszą aprecjację wartości euro.

Na gruncie analizy technicznej ciężko obecna sytuację nazwać już _ odreagowaniem po ostatnim umocnieniu dolara _, powoli zarysowuje nam się krótkoterminowy trend wzrostowy, a przebicie wspomnianego oporu (1,355) tylko utwierdzi nas w tym trendzie.

Jutro poznamy ważny odczyt z Niemiec, mianowicie indeks instytutu ZEW z Niemiec, natomiast z Polski pojawią się informację o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu.

Złoty zyskał

Nasza waluta w ślad za korzystnymi kwotowaniami głównej pary walutowej zyskała dziś na wartości. Dolar kosztuje 3,0883 PLN, euro natomiast 4,1781 PLN. Na obu parach złotowych możemy już mówić o krótkoterminowych trendach spadkowych (wzroście wartości złotego).

Tagi: komantarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz