Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sesja pod znakiem dla usług. Co z walutami?

0
Podziel się:

Początek tygodnia rozpoczął się publikacjami indeksów PMI dla usług, które obrazują aktywność tego sektora. Już w godzinach nocnych napłynęły dane z Chin, wskazując, iż sektor usług w tym kraju ma się lepiej niż sektor przemysłowy.

Sesja pod znakiem dla usług. Co z walutami?
bEsAqwkB

Początek tygodnia rozpoczął się publikacjami indeksów PMI dla usług, które obrazują aktywność tego sektora. Już w godzinach nocnych napłynęły dane z Chin, wskazując, iż sektor usług w tym kraju ma się lepiej niż sektor przemysłowy.

Indeks PMI dla usług publikowany przez HSBC i Markit Economics pozostał w lipcu na poziomie 51,3 punktów. Mimo braku progresu względem czerwcowego odczytu, te dane pozostają nadal optymistyczne. W sobotę opublikowany został indeks PMI dla chińskiego sektora usług opracowany przez chiński urząd statystyczny oraz CFLP. Wg tych instytucji wskaźnik wyniósł 54,1 punktów wobec 53,9 punktów w czerwcu. Sektor usługowy w Chinach z roku na rok zwiększa swój udział w Produkcie Krajowym Brutto i prognozy wskazują, że w 2015 za wytworzenie 47% PKB będą odpowiedzialne usługi.

W Europie też jest dobrze. Indeks PMI dla usług w Hiszpanii w lipcu wyniósł 48,5 punktów wobec prognozy 48 punktów i czerwcowego odczytu 47,8 punktów. Poprawę również widać we Włoszech. W lipcu aktywność sektora usługowego w tym kraju wzrosła do 48,7 punktów, wobec 45,8 punktów w czerwcu. Rynek prognozował 46,5 punktów. Sektor usługowy we Francji też wykazuje poprawę aktywności. PMI dla usług wyniósł 48,6 punktów wobec 48,3 punktów w czerwcu oraz na prognozie.

bEsAqwkD

Mimo że wskaźniki okazały się lepsze od prognoz to jednak nadal znajdują się poniżej 50 punktów, umownie odgraniczających wzrost sektora od recesji. Indeks PMI dla usług w Niemczech w lipcu wyniósł 51,3 punkty. Konsensus zakładał odczyt na poziom czerwcowym, czyli 52,5 punktów. Wskaźnik Managerów Logistyki dla Strefy Euro w lipcu wyniósł 49,8 punktów wobec 49,6 w czerwcu i na prognozie. Dane oczywiście pomagały EURUSD, jednak opór na 1,3300 po raz kolejny okazał się kluczowy.

Wielka Brytania bardzo mocno zaskoczyła. Indeks PMI dla usług publikowany przez CIPS oraz Markit Economics w lipcu wzrósł do 60,2 punktów wobec 56,9 w czerwcu i 57,2 na prognozie. GBPUSD zareagował silnym ruchem wzrostowym i kurs znalazł się najwyżej od tygodnia.

Dziś jeszcze o godzinie 16:00 zostanie opublikowany indeks ISM dla amerykańskiego sektora usług. Konsensus zakłada odczyt za lipiec na poziomie 53,0 punktów wobec 52,2 w czerwcu. Instytut Zarządzania Podażą równocześnie opublikuje też indeks aktywności biznesowej firm z sektora usług.

bEsAqwle
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
Admiral Markets
KOMENTARZE
(0)