Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Silny spadek produkcji przemysłowej na Węgrzech

0
Podziel się

W kwietniu produkcja przemysłowa na Węgrzech spadła o 27,1 proc., wynika z opublikowanych w piątek rano wstępnych szacunków.

Silny spadek produkcji przemysłowej na Węgrzech
bEiXzWvF

To spadek znacznie przekraczający rynkowe prognozy, których średnia kształtowała się na poziomie -21,3 proc. W marcu spadek produkcji sięgnął 15,6 proc. W przypadku danych wyrównanych sezonowo spadek produkcji sięgnął w kwietniu 5,1 proc. w relacji miesięcznej i 25,3 proc. w relacji rocznej, wobec odpowiednio wzrostu o 4,3 proc. i spadku o 19,6 proc. odnotowanego w marcu.

Dane opublikowane przez Węgierski Urząd Statystyczny wywołały jedynie niewielkie osłabienie forinta. O godzinie 9:05 kurs USD/HUF testował poziom 201,42, a EUR/HUF 286,52, wobec odpowiednio 201,10 i 258,93 pięć minut wcześniej tuż przed publikacją danych.

Węgierska waluta rano lekko zyskuje do dolara i konsoliduje się do euro. Z punktu widzenia analizy technicznej, poranne notowania, podobnie jak wczorajsze umocnienie forinta, jest tylko przystankiem we wzrostowej korekcie, która może podnieść kurs USD/HUF w okolice poziomu 210, a EUR/HUF 292.

bEiXzWvH
bEiXzWwi
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)