Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słabość dolara nie utrzyma się długo

0
Podziel się

Niska płynność nieraz sprzyja ruchom, których racjonalne podłoże może być nieco wątpliwe.

Słabość dolara nie utrzyma się długo
bErJsYnF

Dramatycznie niska płynność nieraz sprzyja ruchom, których racjonalne podłoże może być nieco wątpliwe. I tak dzisiaj notujemy wyraźne osłabienie się jena, pomimo faktu, że nocne dane z Japonii nie były na tyle złe, aby sugerować konieczność szybkich działań poluzowujących politykę ze strony BOJ.

Dolar wyraźnie słabnie w relacji do euro, czy funta, chociaż nie widać spadku rentowności obligacji USA, a wczorajsze dane nt. cotygodniowego bezrobocia były lekko pozytywne (338 tys.). Taka sytuacja może jednak utrzymać się nawet do 2-3 stycznia, kiedy to można spodziewać się wzrostu aktywności inwestorów.

Zerknijmy na dzienny wykres BOSSA USD. Osłabienie dolara może być kontynuowane aż przetestujemy okolice 68,00-68,10 pkt., czyli dołki zanotowane kilka dni przed komunikatem FED, który zdecydował o .. obniżeniu skali programu QE3 o 10 mld USD miesięcznie.

bErJsYnH

To może skutkować zwyżką EUR/USD w okolice 1,3850-1,3910, które były już podawane w komentarzu przed Świętami. Poziom 1,3850 to górne ograniczenie kanału widocznego na wykresie tygodniowym, a rejon 1,3910 to kluczowa, bo ponad 5-letnia linia trendu spadkowego. Jej naruszenie przy obecnych uwarunkowaniach makro (oczekiwaniach na całkowite zredukowanie programu QE3 w 2014 roku przez FED, a także dalszych działaniach podejmowanych przez Europejski Bank Centralny) może być bardzo trudne. Dlatego też pierwsza połowa stycznia może przynieść wyraźną korektę, a wręcz wymazanie całej obecnej fali EUR/USD, która rozpoczęła się 20 grudnia z okolic 1,3624.

W perspektywie najbliższych godzin mocny opór to rejon 1,3810. To może skutkować nieznaczną korektą w okolice 1,3770-75.

bErJsYoi
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)