Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Fronc
|

Słabsze dane z rynku pracy USA

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem oczekiwań na oficjalną publikację danych z amerykańskiego rynku pracy. Do godziny 14:30 zmienność na rynku była ograniczona, a kurs eurodolara poruszał się w konsolidacji nieznacznie powyżej poziomu 1,3200.

Słabsze dane z rynku pracy USA
bFenblMB

Dane z rynku pracy okazały się gorsze od prognoz. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło jedynie o 39 tys. etatów, podczas gdy oczekiwano przyrostu o 140 tys. nowych miejsc pracy. Reakcja eurodolara okazała się fundamentalna. Gorsze od oczekiwań dane z USA spowodowały osłabienie amerykańskiej waluty. Kurs EUR/USD zwyżkował i naruszył bardzo istotny opór na poziomie 1,3350.

Trwałe pokonanie tego ograniczenia otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów w notowaniach głównej pary walutowej. Dzisiejsza publikacja pokazuje, że poprawa kondycji amerykańskiego rynku pracy wciąż jest krucha i dla utrzymania dalszego tempa ożywienia niezbędna będzie dalsza stymulacja ze strony Fed. Tego typu oczekiwania będą rodziły presję deprecjacyjną w notowaniach dolara, co sprzyja amerykańskiej gospodarce ze względu na bardziej konkurencyjną pozycję w handlu międzynarodowym.

Z kolei na krajowym rynku walutowym kursy USD/PLN oraz EUR/PLN przez większość dnia oscylowały wokół istotnych poziomów wsparć odpowiednio: 3,0000 oraz 3,9800. Kurs USD/PLN za sprawą słabości dolara zszedł poniżej wspomnianego poziomu, dochodząc na koniec notowań w Europie do 2,9800. Z kolei kurs EUR/PLN nie zdołał póki co przebić wsparcia, którego pokonanie otworzyłoby drogę do średnioterminowej aprecjacji złotego względem euro.

bFenblMD
bFenblNe
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)