Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spadki na euro dołują złotego

0
Podziel się

Początek czwartego tygodnia maja przyniósł kontynuację spadków, mimo iż jeszcze wczoraj rano wydawało się, że napływ dobrych nastrojów może przynieść stabilizację, a nawet odrabianie strat.

bEgLwvtx

Jednak na rynek powróciły niedźwiedzie i główna para walutowa zaliczała coraz to niższe poziomy – z okolic 1.25 wykres systematycznie schodził w dół, pokonując istotne wsparcia, najpierw 1.2440, a chwilę później 1.24. We wtorek rano jesteśmy już pod 1.23 i trend jest kontynuowany. Stronie podażowej pomagały informacje o przejęciu przez hiszpański bank centralny regionalnego banku CajaSur, a także słowa Roberta Zoellicka z Banku Światowego o spowalnianiu wzrostu w USA z powodu europejskiego kryzysu – potęgują one i tak już sceptyczne nastroje.

Złoty pod presją

Nasza waluta w tym tygodniu pozostaje pod presją zniżek na eurodolarze i panującej na rynku ogólnej awersji do ryzyka, w związku z czym złoty wciąż traci zarówno do dolara jak i do euro. Po wczorajszych chwilowych spadkach na parach złotowych, wykresy odbiły w górę i zaczęły silnie piąć się w kierunku coraz to wyższych poziomów.

bEgLwvtz

Za wspólną walutę płacono już dzisiaj nawet 4.1454 – o 7 groszy więcej w porównaniu do wczorajszego poranka. Dolar z poniedziałkowych okolic 3.27 wybił się powyżej 3.36 – obecnie odczyt wskazuje 3.3690. Na naszą walutę może mieć jeszcze dzisiaj wpływ posiedzenie RPP, a dokładniej konferencja tuż po nim.

Stopy procentowe w Polsce

Na dziś zaplanowano trzy istotne publikacje. Pierwsza z nich pojawi się o godzinie 11:00 i będzie dotyczyła dynamiki nowych zmówień przemysłowych w Strefie Euro. Spodziewany odczyt to 14,6 proc. w skali roku, czyli nieco więcej niż poprzednie 12,2 procent.

bEgLwvtF

Następnie o 16:00 poznamy najnowsze dane o indeksie zaufania konsumentów wg Conference Board. Również w tym przypadku inwestorzy spodziewają się poprawy sytuacji, gdyż indeks ma osiągnąć poziom 59 pkt (poprzednio 57,9 punktów). Ponadto w ciągu dnia ogłoszona zostanie decyzja Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych w Polsce. Po raz kolejny spodziewane jest utrzymanie stóp na poziomie 3,5 procent.

bEgLwvtG
bEgLwvua
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)