Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spadki na giełdach umacniają amerykańskiego dolara

Zaskakującą siłę prezentuje dziś rano nasza waluta. Pomimo spadków na głównej parze walutowej zyskuje ona na wartości.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od mocnego akcentu i spadku kursu pary EUR/USD. Jest to pochodna świecących się na czerwono indeksów na światowych giełdach. Mocne spadki zanotowano za oceanem i w Japonii. Na czerwono otworzyły się również indeksy w Europie. Taki klimat inwestycyjny nie mógł przełożyć się na nic innego, jak na pogorszenie sentymentu i na rynkach walut.

Obecnie celem dla głównej pary walutowej jest wsparcie w okolicach poziomu 1,347, po jego przebiciu możliwe będą dalsze spadki kursu.

Podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Poznamy głównie dane z USA. Mianowicie dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku oraz zamówienia w przemyśle (m/m), będą to dane za grudzień.

Wczoraj dotarła do nas ciekawa informacja, mianowicie Richard Fisher, szef oddziału Fed z Dallas, powiedział, że Fed w dalszym ciągu powinien ograniczać skalę miesięcznego skupu obligacji, nawet pomimo ostatnich spadków na giełdach i zawirowań na rynku walut krajów rynków wschodzących.

Zaskakującą siłę prezentuje dziś rano nasza waluta. Pomimo spadków na głównej parze walutowej zyskuje ona na wartości. Dolar kosztuje 3,1221 PLN, zaś euro 4,22 PLN. Dziś nie mamy żadnych odczytów z naszego kraju, więc kupujący złotego skupią się zapewne na doniesieniach z szerokiego rynku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz