Notowania

dziś w money
10.02.2010 09:16

Spekulacje wobec Grecji rządzą rynkiem walutowym

Kurs EUR/USD odnotował wczoraj wieczorem bardzo dynamiczne wzrosty. W ciągu 30 minut wzrósł z poziomu poniżej 1,37, aż do 1,3840.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kurs EUR/USD odnotował wczoraj wieczorem bardzo dynamiczne wzrosty. W ciągu 30 minut wzrósł z poziomu poniżej 1,37, aż do 1,3840. Po tak dynamicznych wzrostach inwestorzy trochę ochłonęli i kurs spadł do około 1,3770, na tym też poziomie rozpoczyna się dzisiejsza sesja europejska.

Wczorajsze szarpnięcie w górę podyktowane jest nerwową sytuacją wokół Grecji. Inwestorzy spekulują czy, kiedy i od kogo zostanie jej udzielona pomoc. Wszelkie informacje na ten temat powodują gwałtowne wahania rynku.

Notowania złotego ciągle uzależnione od dolara

Kursy polskich par walutowych w dalszym ciągu uzależnione są od notowań EUR/USD. Złoty zyskał mocno do najważniejszych walut dokładnie w tym samym momencie, kiedy dolar stracił do euro. Ostatecznie kurs EUR/PLN spadł z poziomu 4,09 do ok 4,05. Europejska sesja rozpoczęła się od 4,06.

Kurs dolara wobec złotego spadł natomiast z poziomu 2,9860 do 2,9275. Środowy poranek rozpoczął się od wartości ok 2,95.

Czekamy na bilans handlu zagranicznego w USA

Jest to jedyna informacja makroekonomiczna, która się dziś pojawi, jednak fakt, że zarówno w poniedziałek jak i wtorek brak było jakichkolwiek danych makro, może powodować, że będzie ona dosyć istotna dla inwestorów.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz