Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
09.02.2006 11:52

Spokój na rynku złotego

Zgodnie z oczekiwaniami wczorajsze notowania nie przyniosły istotnych zmian na rynku złotego. Kurs naszej waluty wciąż podążał za zmianami na rynku eurodolara, a dzień skończyliśmy na nieznacznie słabszych poziomach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zgodnie z oczekiwaniami wczorajsze notowania nie przyniosły istotnych zmian na rynku złotego. Kurs naszej waluty wciąż podążał za zmianami na rynku eurodolara, a dzień skończyliśmy na nieznacznie słabszych poziomach. Pierwsze godziny dzisiejszych notowań przyniosły nieznaczne umocnienie złotego. Krótko po godzinie 10:00 euro wyceniano na 3.8150 zł., a za dolara płacono 3.1850 zł. Odchylenie od parytetu wzrosło do poziomu 17.7% po jego mocnej stronie.

Prawdopodobnie stabilna sytuacja utrzyma się do końca tego tygodnia. Większej zmienności kursów można oczekiwać jedynie jutro ze względu na publikacje danych o grudniowym bilansie handlowym w Stanach Zjednoczonych, która może znacząco zmienić sytuacje na głównych rynkach światowych. Nie spodziewamy się natomiast wyraźnych zmian kursów pod wpływem czynników wewnętrznych. Bardzo ważny dla inwestorów będzie natomiast przyszły tydzień, poznamy bowiem kluczowe informacje o inflacji, wynagrodzeniach, produkcji przemysłowej oraz bilansie płatniczym. Szczególną uwagę przykuje publikacja wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ze względu na oczekiwania, co do kolejnej obniżki stóp procentowych. Moim zdaniem publikowane dane będą wciąż wskazywały na kontynuację pozytywnych tendencji w gospodarce i będą stanowić solidne wsparcie dla notowań złotego.

Wahania kursu EURPLN wciąż pozostają mocno ograniczone i wydaje się, iż na chwilę obecną rynek osiągnął solidną równowagę. Kurs wspólnej waluty pozostaje wciąż w wąskim kanale trendu bocznego ograniczonym poziomami 3.81 – 3.8350, w dłuższej perspektywie górnym ograniczeniem wahań są rejony 3.86 - 3.87, stanowiące bardzo istotny średnioterminowy poziom oporu. Wsparcia ulokowane są w okolicach cen 3.79, a następnie 3.76. Zeszłotygodniowa aprecjacja dolara przełożyła się natomiast na wzrost kursu USDPLN, który został powstrzymany w okolicach istotnego oporu na poziomie 3.19. Jego pokonanie byłoby negatywnym dla złotego sygnałem i sugerowałoby dalsze wzrosty w kierunku ceny 3.23, a następnie 3.27 przy jednoczesnym wzroście kursu EURPLN w kierunku 3.86. Wsparcia ulokowane są w rejonach 3.17, a następnie 3.13.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz