Notowania

dziś w money
27.08.2009 11:28

Spokój na rynku złotego

Po otwarciu na poziomach zbliżonych do tych z środowego popołudnia, czyli 4,1160 dla EUR/PLN i 2,8870 dla USD/PLN, złoty nieco traci na wartości, ale zmienność na rynku jest niewielka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Czwartkowe notowania na rynku złotego rozpoczęły się wyjątkowo spokojnie. Po otwarciu na poziomach zbliżonych do tych z środowego popołudnia, czyli 4,1160 dla EUR/PLN i 2,8870 dla USD/PLN, złoty nieco traci na wartości, ale zmienność na rynku jest niewielka. *Notowania obydwu par póki co zamykają się w przedziale 100 pipsów (1 grosza). Nie można wykluczyć, że handel właśnie tak będzie wyglądał przez cały dzień. Kluczowe dla notowań polskiej waluty rynki akcji i EURUSD również notują dziś niewielką zmienność, czekając na nowe informacje z rynku. Tych natomiast może być relatywnie niewiele.

Zmian można spodziewać się ewentualnie po godzinie 14.30, kiedy na rynek wchodzą inwestorzy z USA i publikowane są amerykańskie dane. Mowa o drugim szacunku amerykańskiego PKB (za drugi kwartał), który jednak rzadko kiedy wzbudza większe emocje, choć należy pamiętać, iż rynek oczekuje niewielkiej rewizji w dół (z -1 do -1,4 proc. w ujęciu rocznym).

Ponadto, standardowo w czwartek tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Po niespodziewanym pogorszeniu w minionym tygodniu (wzrost do 576 tys.), rynek oczekuje tym razem niewielkiej poprawy (konsensus to 562 tys.).

Mimo, iż notowania pary EUR/PLN po raz drugi nie poradziły sobie ze wsparciem na poziomie 4,06, obraz pary w dłuższym terminie nadal jest korzystny dla złotego. Wzrost notowań do poziomu 4,12 póki jest jedynie skromną realizacją zysków.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz