Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
29.04.2011 17:09

Spokojna sesja na rynkach walutowych

W trakcie dzisiejszej sesji na rynku złotego pojawiły się spekulacje, że Bank Gospodarstwa Krajowego interweniował na nim.

Podziel się
Dodaj komentarz

O tym, że bank ten, mający mandat do sprzedaży euro ze środków unijnych pozostających w gestii resortu finansów, był dzisiaj aktywny na rynku potwierdzili agencji Reutera dealerzy z dwóch banków. Z samego BGK nie udało się uzyskać komentarza. Ale nawet jeżeli przez rynek przeszły jakieś transakcje, to były one raczej niewielkie. Kurs EUR/PLN ruszył się zaledwie o pół grosza, a i tak dzisiaj rynek był dość płytki ze względu na brak aktywności inwestorów z Londynu, którzy świętowali ślub pary królewskiej. Generalnie na rynku złotego panował dzisiaj marazm.

Spokojnie było też na globalnych rynkach. Euro nie zdołały rozruszać nawet dane o wyższej szacowanej inflacji HICP, która w kwietniu przyspieszyła do 2,8 proc. w skali roku. Inwestorzy mogli mieć w pamięci słabsze dane o sprzedaży detalicznej w Niemczech (publikowane rano), oraz gorszy odczyt indeksu nastrojów gospodarczych Komisji Europejskiej, który został opublikowany o godz. 11:00. Spadł on w kwietniu do 106,2 pkt. z 107,3 pkt. w marcu.

Dane publikowane z USA z jednej strony pokazały nieco wyższą dynamikę wydatków (0,6 proc.) i dochodów (0,5 proc.) konsumentów, ale już zgodny z szacunkami odczyt wskaźnika PCE Core (wzrost w marcu o 0,1 procent).

Natomiast popołudniowe odczyty nieco rozczarowały - indeks Chicago PMI spadł w kwietniu do 67,6 pkt. (oczek. 68,5 pkt.), a indeks nastrojów konsumenckich wyniósł na koniec kwietnia 69,8 pkt. (oczek. 69,9 pkt.).

Dane te nie wpłynęły jednak znacząco na notowania dolara – widać, że absencja inwestorów z Londynu udzieliła się także innym. Zobaczymy jak będzie w poniedziałek, gdyż wtedy Londyn też świętuje.

EUR/USD: Wprawdzie dzisiaj nie udało się naruszyć wczorajszego szczytu w okolicach 1,4880, ale nie jest to jeszcze sygnał słabości rynku. Taki pojawiłby się momencie spadku poniżej 1,48. W przeciwnym razie można nadal mówić o szansach na zbliżenie się do 1,50 w przyszłym tygodniu.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz