Notowania

komentarze walutowe
27.08.2009 17:16

Spokojna sesja na rynku złotego

Po wczorajszym osłabieniu polskiej waluty, nastąpiła konsolidacja, która była kontynuowana dziś rano - kursy EUR/PLN i USD/PLN poruszały się dziś w okolicach poziomów odpowiednio: 4,1200 i 2,8850.

Podziel się
Dodaj komentarz

Również w dalszej części dnia kurs złotego wahał się, nie wykazując chęci ani do znaczących spadków, ani zwyżek. Wpływ na to mógł mieć brak istotnych danych makroekonomicznych z Polski i z regionu Europy Środkowo - Wschodniej oraz konsolidacja w notowaniach eurodolara. Inwestorzy na krajowym rynku czekają prawdopodobnie na jutrzejszą publikację odczytu dynamiki polskiego PKB w II kwartale bieżącego roku.

Również na zagranicznym rynku walutowym w czasie dzisiejszej sesji obserwowaliśmy niewielką zmienność. Eurodolar od rana kontynuował lekki ruch wzrostowy, zapoczątkowany po wczorajszym popołudniowym spadku kursu EUR/USD do poziomu 1,4210.

Dzisiejsze maksimum ukształtowało się na poziomie 1,4280. O godzinie 14.30 opublikowane zostały wyczekiwane przez inwestorów dane o PKB z USA. Drugi odczyt dynamiki produktu krajowego brutto w II kw. bieżącego roku wypadł lepiej od oczekiwań. Przewidywano bowiem, iż pierwszy odczyt na poziomie -1 proc. zostanie zrewidowany w dół do -1,5 proc. w porównaniu do drugiego kwartału.

Rewizja jednak nie przyniosła żadnej zmiany opublikowanych przed miesiącem wstępnych danych. O 14.30 również na rynek napłynęły tygodniowe dane o liczbie nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA - ilość wniosków o zasiłek dla spadła z 576 tys. do 570 tys. Zarówno dane o PKB, jak i z rynku pracy nie wpłynęły jednak znacząco na notowania eurodolara, którego kurs pod koniec sesji europejskiej kształtował się na poziomie 1,4240.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz