Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
09.10.2009 17:25

Spokojne piątkowe popołudnie?

W piątek zmiany kursów walut nie były szczególnie duże. Paradoksalnie przyczyną mógł być brak nowych (negatywnych) informacji z Łotwy i obserwowana po południu nieznaczna poprawa na rynkach akcji i surowców.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W piątek zmiany kursów walut nie były szczególnie duże. W kraju złoty się ustabilizował wokół 4,25 zł za euro i 2,88 zł za dolara (był więc średnio 2 grosze mocniejszy, niż z samego rana). *

Paradoksalnie przyczyną mógł być brak nowych (negatywnych) informacji z Łotwy i obserwowana po południu nieznaczna poprawa na rynkach akcji i surowców. Słowem, zwyczajne odreagowanie zgodne z prawidłami analizy technicznej. Nie oznacza to jednak, iż złoty jeszcze się nie osłabi. Tak może stać się w przyszłym tygodniu i to nie tylko za sprawą ewentualnego przebiegu wypadków na Łotwie, ale i też w związku z niepewnością, co do publikacji szeregu wyników amerykańskich banków za III kwartał, które rozpocznie wtorkowy odczyt JP Morgan Chase.

Poziomy 4,30 zł za euro i 2,95 zł za dolara wciąż pozostają w zasięgu. Wcześniej musi jednak dość do pokonania kluczowych oporów - 4,27 zł w przypadku euro, oraz 2,91 zł dla dolara. Na rynku EUR/USD obserwowaliśmy dzisiaj umocnienie dolara, które jednak nie zdołało sprowadzić notowań poniżej 1,47. I fakt ten stał się po południu jednym z pretekstów do odreagowania - o godz. 16:18 euro było warte 1,4750 USD.

Opublikowane o godz. 14:30 dane o deficycie handlowym USA były lepsze od oczekiwań. Zamiast 33 mld USD, deficyt wyniósł w sierpniu 30,71 mld USD. Większe zainteresowanie inwestorów skupiły jednak dane z Kanady. Stopa bezrobocia nieoczekiwanie spadła we wrześniu do 8,4 proc. z 8,7 proc., co wzbudziło spekulacje, co do ewentualnej podwyżki stóp procentowych przez Bank Kanady. Kurs USD/CAD spadł do najniższego poziomu w tym roku, tj. 1,0420.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz