Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spokojne przedpołudnie na rynku złotego

0
Podziel się

Notowania polskiej waluty powinny dziś pozostawać pod wpływem zmieniających się nastrojów na globalnych rynkach, co wprost oznacza ścisłą korelację z sytuacją na światowych giełdach.

Spokojne przedpołudnie na rynku złotego
bEgELeoR

Czwartkowe przedpołudnie przynosi konsolidację notowań złotego w relacji do głównych walut. O godzinie 10:41 kurs USD/PLN testował poziom 3,3812 zł, tracąc 0,3 grosza w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN rósł natomiast o 0,6 grosza, testując poziom 4,4082 zł.

Notowania polskiej waluty powinny dziś pozostawać pod wpływem zmieniających się nastrojów na globalnych rynkach, co wprost oznacza ścisłą korelację z sytuacją na światowych giełdach. Ich wzrosty, a więc poprawa klimatu inwestycyjnego, będzie impulsem do wzmocnienia złotego. I odwrotnie. Siłę tych zmian będą natomiast moderowały wahania kursu EUR/USD.

Istotnego wpływu na zachowanie polskich par nie będzie natomiast miała, zaplanowana na godzinę 14-tą, publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Rynek walutowy w ostatnich tygodniach ignoruje bowiem większość publikacji makroekonomicznych.

bEgELeoT

Dzisiejsze, niewielkie wahania USD/PLN i EUR/PLN, w sposób oczywisty nie zmieniają układu sił na ich wykresach. W obu przypadkach mamy obecnie do czynienia ze wzrostową korektą wcześniejszych spadków. Bliskość ważnych oporów (3,47 zł dla dolara i 4,45-4,48 zł dla euro), znacznie zawęża możliwość dalszych wzrostów.
W średnim terminie niezmiennie celem dla dolara i euro jest powrót do psychologicznych poziomów 3 zł i 4 zł.

bEgELepu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)