Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spokojny dzień na złotym

0
Podziel się:

Dzisiejszy dzień przebiega pod znakiem spokojnych wahań na krajowym rynku walutowym. Pośrednio przekłada się na to brak ważniejszych publikacji makroekonomicznych oraz spokój na rynku międzynarodowym.

USD/PLN
Dzisiejszy dzień przebiega pod znakiem spokojnych wahań na krajowym rynku walutowym. Pośrednio przekłada się na to brak ważniejszych publikacji makroekonomicznych oraz spokój na rynku międzynarodowym. Dolar względem złotego oscyluje dziś w okolicach 3.19 - 3.20, czyli pod poziomem oporu w strefie 3.21 - 3.22. Jej przebicie przekładałoby się na umocnienie amerykańskiej waluty w stronę kolejnego oporu przy cenie 3.2550, czyli 1,5-miesięcznej linii trendu spadkowego. Wsparciem pozostaje 3.11, gdzie wyznaczone zostały minima sprzed dwóch tygodni. Można zakładać, że przebicie tego poziomu przełoży się na wyznaczenie kolejnej fali spadkowej. Kolejnym poziomem, gdzie można by się spodziewać popytu byłyby okolice 3.05, gdzie zlokalizowany jest pierwszy, docelowy poziom wynikający ze 161,8% wysokości ostatniej korekty.

EUR/PLN
Ciekawa sytuacja ma obecnie miejsce na parze eurozłotego. Mamy tu bowiem do czynienia z kilkudniową konsolidacją nad poziomem wsparcia przy 3.87. Konsolidacja zawiera się w przedziale 3.87 - 3.90. Taki brak chęci do wzrostowego odbicia częściej jednak przekłada się na przełamanie wsparcia i wyznaczenie kolejnej fali spadkowej (w tym układzie aprecjacji złotego). Obecnie byki mogłyby nieco odetchnąć, gdyby kurs zdołał wydostać się ponad poziom 3.90. Wówczas realnym stałoby się wzrostowe odreagowanie w stronę 3.96. Jeśli natomiast wspomnianego wsparcia nie uda się utrzymać (przypominam, że jest to również marcowy dołek), to wówczas fala aprecjacji złotego miałaby szansę dotrzeć do okolic 3.60, gdzie zlokalizowane jest 161,8% wysokości wzrostowej fali marzec - kwiecień, która właśnie została skorygowana.

PLN BASKET
Równie spokojnie przebiegają dzisiejsze notowania na całym koszyku eurodolara względem złotego. Tutaj kurs wpadł również w krótkoterminowy horyzont, choć o nieco szerszym zakresie 3.5035 - 3.5780. Wybicie się poza ten rejon winno wyznaczyć dalszy kierunek zmian cen. Wyjście górą kazałoby się spodziewać wzrostu w kierunku przebitego wcześniej, sierpniowego minimum, które znajduje się przy 3.6210. Podażowe znaczenie tego poziomu niebawem zostanie również wzmocnione poprzez przyspieszoną linię trendu spadkowego. Przekroczenie wsparcia winno się natomiast przełożyć na spadek w kierunku 3.46, czyli 161,8% wysokości korekty, z jaką od dwóch tygodni mamy do czynienia.

GBP/PLN
Względny spokój panuje od wczoraj na parze funta względem złotego. Ceny ustabilizowały się w zakresie 5.75 - 5.77. Obecnie wsparciem są zeszłotygodniowe dołki, wyznaczone przy cenie 5.7130. Obecnie zbiegają się również z dolnym ograniczeniem kanału spadkowego, w którym kurs oscyluje od 4,5-miesiąca. Wybicie się z niego dołem winno się przełożyć na przyspieszenie aprecjacji złotego w stronę marcowych minimów, które wyznaczone zostały przy cenie 5.5910. Odnośnie oporów, to tutaj nadal najważniejszym pozostaje górne ograniczenie formacji kanału, które obecnie znajduje się przy 5.91. Do tego miejsca średnioterminowi posiadacze krajowej waluty mają przewagę. Nieco wcześniej podaży można się jeszcze spodziewać przy 5.81, czyli na przyspieszonej linii trendu spadkowego.

CHF/PLN
Podobnie, jak na eurozłotym, przedstawia się sytuacja na parze franka szwajcarskiego względem krajowej waluty. Tutaj również od kilku dni obserwujemy oscylacje nad wsparciem w postaci marcowego dołka przy cenie 2.4925. Dodatkowo jego popytowe znaczenie wzmacnia obecność dolnego ograniczenia kanału spadkowego, w którym ceny poruszają się od około 4,5 miesiąca. Sytuacja jest tu w zasadzie analogiczna, jak na eurozłotym, czyli przedłużająca się konsolidacja w rejonie wsparcia zwiększa prawdopodobieństwo jego przełamania. Jeśli kupujący krajową walutę zdołaliby przebić wsparcie, to złoty miałby szansę umocnić się do poziomu 2.30. Tam bowiem znajduje się 161,8% wysokości trendu wzrostowego marzec - kwiecień. Obrona wsparcia i wzrostowe odreagowanie winno skłonić do dalszego wypełniania formacji kanału spadkowego, czyli tym samym do wzrostu w kierunku jego górnego ograniczenia, które aktualnie zlokalizowane jest przy cenie 2.60. Do tego miejsca średnioterminowi posiadacze złotego mają w dalszym ciągu przewagę i
trend aprecjacji krajowej waluty uznać należałoby za obowiązujący.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)