Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
20.11.2008 16:04

Spokojny eurodolar, niespokojny złoty

Dzisiejsze notowania w Europie nie wpłynęły na obraz rynku. Eurodolar pozostawał w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 1,2471 a 1,2564.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsze notowania w Europie nie wpłynęły na obraz rynku. Eurodolar pozostawał w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 1,2471 a 1,2564.

Dzisiejsze informacje z Wielkiej Brytanii dotyczące dynamiki sprzedaży detalicznej za październik nie wpłynęły na notowania funta szterlinga. Odczyt ten okazał się lepszy od prognoz i wyniósł (-0,1)%. Z Eurolandu nie poznaliśmy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym. Ilość noworejestrowancyh bezrobotnych w ujęciu tygodniowym w USA kolejny raz z rzędu wzrosła.

Najnowszy odczyt to 542 tys. Dziś jeszcze poznamy indeks Fed z Filadelfii za listopad. Oczekuje się poziomu (-30) pkt., przy poprzednich (-37,5). Jednak ze względu na kondycję gospodarki odczyt ten może być gorszy od prognoz. Możliwe jest pozostanie rynku w dotychczasowym zakresie zmian.

Złoto nieznacznie zyskało na wartości, osiągając maksimum 750,10 usd/oz.

RYNEK KRAJOWY

Rynek złotego pozostawał pod wpływem zachowań globalnych. Wspólna waluta osiągnęła maksimum na poziomie 3,8635, a dolar 3,0887. Dziś poznaliśmy inflację PPI za październik. Wyniosła ona 2,4% r/r. Odczyt ten był zgodny z prognozami.

Dynamika produkcji przemysłowej okazała się znacznie gorsza niż poprzednio i wyniosła 0,2% r/r przy poprzednich 7. Nasza waluta może w dalszym ciągu pozostać w dotychczasowym trendzie. Giełda w Warszawie traciła na wartości. Indeks WIG20 zbliżył się do poziomu 1540 punktów.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
ECM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz