Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Denderski
|

Spokojny handel

0
Podziel się:

Wtorkowy handel przebiegał dosyć spokojnie na większości par, z takiego obrazu rynku „wyłamały” się tylko funt i jen.

bESQRacB

Wtorkowy handel przebiegał dosyć spokojnie na większości par, z takiego obrazu rynku „wyłamały” się tylko funt i jen. Jen początkowo umacniał się z powodu oczekiwań na jastrzębi komentarz prezesa Bank of Japan (w piątek, po posiedzeniu BoJ) wywołanych publikacją danych o wysokiej dynamice inwestycji w środki trwałe. W trakcie handlu w Azji doszło do odreagowania wzrostów. W Wlk. Brytanii indeks PMI sugerował pogorszenie koniunktury, co osłabiło funta. Eurodolar „utknął” w wąskim range’u 1.2800 – 1.2840.

Jak rynek może zmienić się dzisiaj? Zaglądając do kalendarza: rano publikacja ważnych dla funta danych (dynamika produkcji przemysłowej i wytwórczej o 10:30). Wspominałem o tym, że funt zyskiwał głównie na bazie pozytywnego sentymentu co sprawia, że jest bardziej wrażliwy na „złe wieści”. W samo południe zamówienia fabryczne w Niemczech i przetarg bonów skarbowych w Polsce. Zamówienia mogą mieć wpływ na euro ponieważ ostatnio wspólna waluta straciła nieznacznie na wartości po wypowiedzi niemieckiego ministra finansów, której celem było zasygnalizowanie, że rządowi niemieckiemu nie podoba się podnoszenie stóp ECB. Dobre dane mogą doprowadzić do odrobienia straconych po tym komentarzu 30 pipsów. Od 14:30 spływają dane z USA: wydajność i koszty pracy – przewaga tych drugich ma charakter inflacjogenny; indeks ISM sektora usługowego (16:30) i Beżowa Księga (20:00). Mając na uwadze Beżową Księgę w/w informacje będą miały przede wszystkim krótkotrwały wpływ na rynek.

Eurozłoty odbił się od 3.9750-70 i jest w okolicach 3.9550, krajowej walucie pomógł pozytywny sentyment do rynków wschodzących oraz czynniki techniczne. Analizując wykresy można dojść do wniosku, że nie czas jeszcze na odtrąbienie końca korekty na eurozłotym. Jedynie trwałe zejście kursu poniżej 3.95 oznaczać będzie powrót do silniejszego złotego. A umocnienie złotego powstrzymuje dolar, nasza waluta osłabiła się na USDPLN. Wybicie powyżej 3.10 jest dzisiaj mało prawdopodobne, ale niewykluczone, że jutro (gdy Europa będzie mogła zareagować na Beżową Księgę) dojdzie do testu tego poziomu.

bESQRade
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)