Notowania

Spokojny początek handlu na złotym

W kontekście dalszej wartości tej pary oczekujemy dalszego umacniania się dolara względem euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Początek dzisiejszej sesji to lekkie wzrosty wartości pary EUR/USD, ma to jednak miejsce po wczorajszym mocnym spadku kursu eurodolara, który na chwilę obecną jest wyceniany na 1,3597.

W kontekście dalszej wartości tej pary oczekujemy dalszego umacniania się dolara względem euro, a czwartkową wzrostową świecę dzienną na tej parze traktujemy jako typowy przykład sprzedawania faktów. Po przetrawieniu przez inwestorów ostatniej decyzji ECB o poluzowaniu polityki monetarnej, waluta amerykańska powinna dotrzeć przynajmniej do minimów z ostatniego czwartku.

Podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych figur makroekonomicznych. Czeka nas za to kilka wystąpień przedstawicieli banków centralnych. Przemawiać będą m.in. Benoit Coeuré i Yves Mersch z ECB oraz przedstawiciele FED: James Bullard, Daniel Tarullo i Eric Rosengren z USA.

Złoty względnie stabilny

Początek dzisiejszej sesji na rynku złotego rozpoczyna się dość spokojnie po wczorajszym osłabieniu naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0222 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1092 PLN.

Dziś nie mamy żadnych danych z naszego kraju, te pojawią się dopiero w piątek, jednak podczas tej sesji odbędzie się wystąpienie publiczne szefa NBP – Marka Belki, który przemawiać będzie podczas Forum Ekonomicznego w Brukseli, jest jednak mało prawdopodobne (choć nie można tego wykluczyć), aby odniósł się do polityki Rady Polityki Pieniężnej.

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz