Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spokojny początek tygodnia

0
Podziel się:

Zeszłotygodniowy handel na rynkach przebiegał w warunkach niższej płynności. Już w czwartek większość giełd nie pracowała, bądź godziny otwarcia były skrócone.

W dniu dzisiejszym w dalszym ciągu zamknięty pozostaje rynek w Wielkiej Brytanii i Kanadzie (Boxing Day). Końcówka tygodnia przyniosła odreagowanie na walucie amerykańskiej do czego symptomem były słabsze dane z rynku nieruchomości w USA. Eurodolar przetestował poziom 1,4400, jednak notowania znajdują się poniżej 1,4440, gdzie przebiega pierwsze zniesienie 23,6% całości fali spadkowej z poziomu 1,5145.

Obecnie notowania EURUSD pozostają stabilne, pozostając w wąskim 40 pipsowym zakresie wahań. Rynki akcji kontynuują zwyżkę. Indeks Nikkei osiągnął najwyższy poziom zamknięcia od 4 miesięcy. Dobre nastroje inwestorów wsparły lepsze dane na temat produkcji przemysłowej w Japonii w listopadzie, która wzrosła o 2,6% w ujęciu miesięcznym.

Na rynku krajowym złoty od rana pozostaje nieco słabszy, zarówno w stosunku do euro jak i dolara. Eurozłoty obronił wsparcie w rejonie 4,10, natomiast notowania dolar złoty zdołały utrzymać się powyżej minimum z 16 grudnia tego roku.

W dniu dzisiejszym w dalszym ciągu obroty na rynku pozostaną najprawdopodobniej niewielkie. Oprócz danych z Japonii, które poznaliśmy w nocy, nie ma na dziś innych publikacji makroekonomicznych. Generalnie w tym tygodniu kalendarz makroekonomiczny pozostaje ubogi w dane. Najważniejsze w dniu jutrzejszym dane będą dotyczyły indeksu zaufania konsumentów, natomiast w środę poznamy obrazujący aktywność sektora produkcyjnego indeks Chicago PMI.

EURPLN

Odreagowanie na dolarze w końcówce zeszłego tygodnia przełożyło się na notowania złotego. Eurozłoty kontynuował spadki w okolice 4,1065, gdzie przebiega zniesienie fib 61,8% całości impulsu wzrostowego z poziomu 4,03. Mała aktywność inwestorów w dniu dzisiejszym powinna sprzyjać utrzymaniu zakresu wahań. Dalsze rozszerzenie korekty na dolarze oraz pozytywne nastroje na rynkach akcji powinno jednak sprzyjać złotemu. Linia poprowadzone po ostatnich maksimach lokalnych na wykresie godzinowym wyznacza opór w rejonie 4,19.

EURUSD

Jak na razie notowanie eurodolara pozostają w wąskim zakresie wahań, utrzymując się poniżej poziomu 1,44.

Z braku danych makroekonomicznych dzisiejsza sesja powinna przebiegać dość spokojnie. Z technicznego punktu widzenia możliwa jest kontynuacja ruchu korekcyjnego na dolarze. Najbliższym oporem pozostaje poziom 1,4440, natomiast najbliższe wsparcie wyznacza 100-okresowa średnia na wykresie godzinowym przebiegająca w rejonie 1,4320. Spodziewamy się powolnej zwyżki w rejon pierwszego zniesienia 23,6% całości fali spadkowej z poziomu 1,5145.

GBPUSD

Funtdolar pozostaje w równie wąskim zakresie wahań jak eurodolar. Notowania oscylują wokół poziomu 78,6% zniesienia fib całości impulsu wzrostowego zapoczątkowanego w październiku tego roku. Dłuższa konsolidacja w tym zakresie może sprzyjać odreagowaniu spadków na GBPUSD w okolice 1,6100, gdzie przebiega linia poprowadzona po ostatnich maksimach lokalnych z grudnia tego roku. Brak danych makroekonomicznych w dniu dzisiejszym powinien sprzyjać utrzymaniu się wąskiego zakresu wahań. Najbliższe wsparcie znajduje się w rejonie 1,5920.

USDJPY

Dziś w nocy zapoznaliśmy się z danymi Japonii na temat produkcji przemysłowej w listopadzie, która kolejny raz z rzędu wzrosła. Dane te zostały optymistycznie przyjęte przez inwestorów. W dalszym ciągu dolar pozostaje mocny w stosunku do jena, a korekta na USDJPY rozszerza się. Obecnie notowanie znajdują się tuż poniżej zniesienia 41,4% całości fali spadkowej rozpoczętej w kwietniu tego roku, konsolidując się przed dalszym ruchem. Możliwe jest rozszerzenie obecnego ruchu w okolice 93,00, gdzie opór geometryczny w postaci 50% zniesienia całości wspomnianej fali spadkowej zbiega się ze zrównaniem w stosunku 1:1 podfali wzrostowej z poziomu 84,90 z podfalą wzrostową z poziomu 87,40.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)