Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spokojny tydzień na rynkach walutowych

0
Podziel się:

Miniony tydzień był stosunkowo spokojny na rynku walutowym, zarówno międzynarodowym, jak i krajowym. W przypadku rynku krajowego "usprawiedliwieniem" zmniejszonej aktywności jest zapewne czwartkowe święto, które zmniejszyło aktywność inwestorów również w pozostałych dniach. Względny spokój na złotym brał się również z niezbyt dużych wahań amerykańskiej waluty na rynku międzynarodowym, gdzie kończymy tydzień umocnieniem dolara.

Minione dni nie obfitowały w jakieś szczególnie ważne dane makroekonomiczne. Wpływ na rynek okazały się mieć jedynie czwartkowe publikacje odnośnie zweryfikowanej dynamiki PKB (3,5%) w I kwartale, które pomogły dolarowi. Bez echa przeszła również środowa decyzja RPP o pozostawieniu ceny pieniądza, jak i również nastawienia w polityce monetarnej, bez zmian. Reakcja rynku jak najbardziej zasadna, bowiem dokładnie takie były prognozy, a więc posunięcie Rady było już przez rynek zdyskontowane.

Zbliżający się, nowy tydzień zaczniemy prawdopodobnie stosunkowo nudno, a skończymy mocnym akcentem. Nudno, bowiem w poniedziałek mamy w USA Memorial Day i rynki będą tam zamknięte (powinno się to również przełożyć na zmniejszenie aktywności na rynku dolara amerykańskiego). We wtorek czeka nas publikacja indeksu Chicago PMI oraz zaufania konsumentów (podawanego przez Conference Board). W środę zapoznamy się z wydatkami na konstrukcje budowlane oraz indeksem ISM w sektorze produkcyjnym, a także tygodniową zmianą zapasów paliw. Czwartek i piątek pod względem danych makro przyniosą już całkowitą odmianę. W czwartek zaczniemy od cotygodniowej ilości noworejestrowanych bezrobotnych (w tym tygodniu dane te będą miały większą wagę, bowiem poprzedzają piątkowy, comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy), wydajności pracy oraz zamówień fabrycznych. Zapoznamy się również z Raportem Challengera, dotyczącym planowanych zwolnień. Tydzień zakończymy wspomnianym już przed chwilą, piątkowym, comiesięcznym raportem z
amerykańskiego rynku pracy. Najważniejsza jego składową będzie jak zwykle zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (Nonfarm Payrolls). Oprócz informacji z rynku pracy czeka nas jeszcze publikacja indeksu ISM w sektorze usług. Tydzień zatem zapowiada się ciekawie i zapewne zweryfikuje aktualną sytuację techniczną na poszczególnych parach, gdzie krótkoterminowo pojawiły się przesłanki za osłabieniem dolara na rynku międzynarodowym, jak również umocnieniem złotego względem większości walut.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)