Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sprawdź, co zdecyduje o nastrojach na rynku

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadku wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3724.

Sprawdź, co zdecyduje o nastrojach na rynku

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadku wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3724. Patrząc na wykres widać, że przez ostatnie godziny zmienność nie była zbyt duża i tak już może pozostać do godzin popołudniowych, kiedy pojawią się ważne dane.

A podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Z Niemiec poznamy odczyt dotyczący zamówień w przemyśle (styczeń), z USA: Raport Challengera (luty), zamówienia w przemyśle (styczeń), zamówienia na dobra trwałego użytku (styczeń) oraz liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jednak najważniejszym wydarzeniem podczas dzisiejszej sesji będzie niewątpliwie decyzja ECB ws. stóp procentowych oraz późniejsza konferencja prasowa z udziałem Mario Draghiego.

Na rynkach mówi się, że ECB może zdecydować się na jakąś formę rozluźnienia polityki monetarnej, jeśli nie będzie to obniżenie stóp procentowych może to być coś na kształt LTRO lub QE. Warto również dodać, że poznamy dziś najnowsze prognozy makroekonomiczne Banku.

Wczoraj wieczorem poznaliśmy raport z Beżowej Księgi, czyli raport FED o stanie amerykańskiej gospodarki. Jako główną przyczynę ostatnich słabszych odczytów zza oceanu wskazuje on trudne warunki pogodowe w wielu stanach w USA, które wpłynęły na zmniejszenie wzrostu gospodarczego.

Złoty stabilny

Nasza waluta pozostaje nadal względnie stabilna, a na wykresach ciągle są widoczne dobre kursy dla chcących zakupić złotego. Dolar kosztuje 3,0444 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1802 PLN. Dziś nie mamy żadnych odczytów z naszego kraju, więc wartość złotówki będzie uzależniona od kwotowania głównej pary walutowej oraz doniesień z szerokiego rynku.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)