Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stabilizacja na rynku eurodolara

0
Podziel się:

Dotychczasowy handel na EUR/USD upływa pod znakiem stabilizacji notowań, na poziomach niewiele niższych od piątkowego zamknięcia. O godzinie 12:26 kurs eurodolara testował poziom 1,2722 dolara, wobec 1,2733 dolara w piątek na zamknięciu.

*Dotychczasowy handel na EUR/USD upływa pod znakiem stabilizacji notowań, na poziomach niewiele niższych od piątkowego zamknięcia. O godzinie 12:26 kurs eurodolara testował poziom 1,2722 dolara, wobec 1,2733 dolara w piątek na zamknięciu. *
Kurs EUR/USD stabilizuje się na poziomach zbliżonych do obecnych, jeżeli wykluczyć weekendową przerwę, już od 20 godzin. Póki co ten krótkoterminowy trend boczny, który może przeciągnąć się do publikacji danych z USA (godz. 14:30), należy traktować w kategoriach korekty zeszłotygodniowych wzrostów. Stąd też teoretycznie większe są szanse na wybicie górą, niż dołem z niego. Ale nawet gdyby opisywana stabilizacja zmieniła się w nieco głębszą korektę, to dopóki nie przekroczy ona piątkowego dołka na poziomie 1,2666 dolara (wykres godzinowy), dopóty wciąż przewagę będzie posiadał popyt, a wzrosty w kolejnych dniach, będą najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Aktualna sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD sugeruje możliwość wzrostu w kierunku 1,2950 dolara, a więc górnego ograniczenia szerokiego kanału trendu bocznego 1,2500-1,2950 dolara. Wskazuje na to nie tylko zeszłotygodniowe odbicie od wsparcia na 1,25 dolara (na wykresie tygodniowym tworzy je pięcioletnia linia hossy poprowadzona po dołkach z lutego 2002, grudnia 2005 i lutego 2006 roku, jak również szczyt z września 2005 i dołek z czerwca 2006 roku, natomiast na wykresie dziennym dołki z czerwca i lipca br.), ale również towarzyszące temu sygnały kupna na dziennych i niektórych tygodniowych wskaźnikach.

Dziś o godzinie 14:30 zostaną opublikowane wrześniowe dane z USA o przychodach (prognoza: 0,3 proc.) i wydatkach (prognoza: 0,3 proc.) oraz wskaźnik wydatków konsumpcyjnych bez paliw i żywności, czyli PCE core (prognoza: 0,2 proc.). Uwaga inwestorów przede wszystkim powinna koncentrować się na wskaźniku PCE core. Im wyższa jego wartość, tym potencjalnie większe prawdopodobieństwo powrotu Fed do podwyżek stóp procentowych, a w zasadzie dalsza perspektywa ich obniżek. Dlatego też wyższy od prognoz odczyt PCE core, ma szanse nieco wzmocnić dolara. Natomiast gorsze dane mogą wywołać odwrotną reakcję.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)