Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szybkie wychodzenie z QE3 jest mało prawdopodobne

0
Podziel się:

W związku z tym dolar może znów tracić na wartości.

Szybkie wychodzenie z QE3 jest mało prawdopodobne

Po wczorajszych słowach szefa FED, który dał do zrozumienia, że program QE3 należy ograniczać w najbliższych miesiącach, ale proces ten będzie uwarunkowany danymi makroekonomicznymi, staje się jasne na co warto będzie zwracać uwagę w najbliższych tygodniach. To kolejne publikacje z rynku pracy (te cotygodniowe, które poznamy dzisiaj i comiesięczne, które Departament Pracy poda 2 sierpnia). Ostatnie dane były mieszane i nie wskazują na to, aby już we wrześniu program QE3 miał być obcięty. To może doprowadzić do dalszego osłabienia dolara w najbliższych dniach.

W dzisiejszym kalendarzu danych poza cotygodniowym bezrobociem o godz. 14:30, gdzie oczekuje się lepszego odczytu - powrotu w okolice 345 tys. wniosków, po nieoczekiwanym wyskoku do 360 tys. (jeżeli odczyt pozostanie na wysokim poziomie to będzie to pretekst do osłabienia dolara), mamy jeszcze indeks wskaźników wyprzedzających w gospodarce Conference Board o godz. 16:00 (w czerwcu oczekiwany jest wzrost o 0,3 procent miesiąc do miesiąca) i ważniejszy odczyt indeksu aktywności sektora wytwórczego w regionie Filadelfii, czyli Philly FED - mediana oczekiwań wskazuje, że mógł on spaść w lipcu do 7,8 z 12,5 punktów w czerwcu. Wreszcie o godz. 16:00 czeka nas kolejne wystąpienie szefa FED - tym razem Ben Bernanke będzie przemawiał przed Komisją Bankową Senatu USA. Teoretycznie powtórzy to, co usłyszeliśmy wczoraj, chociaż pewną zagadką może być sesja pytań, która rozpocznie się kilkanaście minut później.

Ciekawe wnioski przynosi analiza koszyka dolarowego BOSSA USD - chwilowo wsparcia w postaci 69,60 punktów (poziomy z marca i kwietnia), oraz 69,85 punktów (linia wzrostowa trendu) spełniły swoją rolę. Niemniej wskaźniki w ujęciu tygodniowym (ale i też dziennym) nadal pozostają negatywne, co każe oczekiwać, że wspomniane poziomy zostaną w najbliższych dniach sforsowane. To dałoby impuls do wyraźniejszego osłabienia dolara - ruch byłby dynamiczny, gdyż taki scenariusz jest mało oczekiwany przez większość uczestników rynku.

Notowania euro do dolara od lutego 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W przypadku EUR/USD taki ruch mógłby oznaczać nawet powrót w okolice 1,34. W krótkim terminie kluczową kwestią pozostaje jednak wybicie szczytów z ostatnich 2 dni (1,3174-77) i atak na szczyt z 11 lipca na 1,3206. Ostatnie kilkadziesiąt godzin pokazuje, że popyt na wspólną walutę wyraźnie uaktywnia się w obszarze 1,3080-1,3100, co zmniejsza możliwość testowania wsparć na 1,3040-60, co było zaznaczane w popołudniowym komentarzu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)