Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

To pomogło w dzisiejszym umocnieniu złotego

0
Podziel się:

Główne pary złotowe zyskały dziś nieco na wartości. Para EUR/PLN jest wyceniana na 4,1696 PLN zaś USD/PLN na 3,1271 PLN.

To pomogło w dzisiejszym umocnieniu złotego

Główne pary złotowe zyskały dziś nieco na wartości. Para EUR/PLN jest wyceniana na 4,1696 PLN zaś USD/PLN na 3,1271 PLN. Złoty od piątku pozostaje w deprecjacji i taką tendencje należy rozważać jako dominującą w najbliższych tygodniach.

Nie wykluczone są jednak korekty po odmiennych od prognoz odczytach makroekonomicznych lub po doniesieniach medialnych, których z racji forum ekonomicznym w Davos możemy mieć pod dostatkiem.

Złotemu w umocnieniu pomogła dziś rentowność polskiego długu, która spadła o niemal 3 proc (po pozytywnie przeprowadzonej aukcji polskiego długu) i wynosi obecnie 3.843 procent.

Marek Belka szef NBP powiedział dziś, że rada Polityki pieniężnej prowadzi politykę w taki sposób, aby zachować złoty środek między utrzymaniem dodatniej realnej stopy procentowej, a niedopuszczeniem, do tzw. dysparytetu stóp ze strefą euro - powiedział dziennikarzom szef NBP Marek Belka. Przypomnijmy, że w Polsce po ostatniej obniżce stóp główna stopa NBP znajduje się na poziomie 4 procent.

Podczas dzisiejszego handlu kurs głównej pary walutowej wzrósł, lecz nadal znajdujemy się poniżej poziomu 1,3350, dokładnie na 1,3338. Podczas dzisiejszej sesji nie zaobserwowaliśmy znaczących odchyleń oraz dużej zmienności kursu. Brak było też istotnych impulsów z rynku, warto tylko wspomnieć o rozpoczynającym się dzisiaj światowym forum ekonomicznym w Davos. Jutrzejszy dzień dostarczy natomiast wiele istotnych publikacji makroekonomicznych, między innymi indeks PMI dla największych gospodarek UE czyli Francji i Niemiec oraz całej strefy euro i USA, tradycyjnie jak co czwartek ukażą się również dane z amerykańskiego rynku pracy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)