Notowania

dziś w money
22.04.2009 10:40

Trwa korekta na rynku złotego

Złoty w środę traci na wartości do głównych walut, odreagowując wczorajsze popołudniowe wzmocnienie.

Podziel się
Dodaj komentarz

O godzinie 10:22 kurs USD/PLN testował poziom 3,4122 zł, a EUR/PLN 4,4116 zł. W obu przypadkach oznacza to wzrost o 2,3 grosza w stosunku do wtorkowego zamknięcia.
Dziś istotnego wpływu na notowania nie będą miały, zaplanowane na godzinę 14-tą, publikacje danych nt. kwietniowej koniunktury gospodarczej i marcowej inflacji bazowej w Polsce. Raporty te bowiem, historycznie takowego wpływu nie mają.

O tym, czy środa ostatecznie zakończy się deprecjacją, czy też aprecjacją polskiej waluty, powinny zdecydować nastroje na rynkach światowych, na które największy wpływ powinny mieć wyniki kwartalne publikowane przez międzynarodowe koncerny. Po południu raporty opublikuje m.in. AT&T, Boeing, McDonald's i Morgan Stanley.

Przed tygodniem złoty rozpoczął korektę swojego wcześniejszego umocnienia. Jest ona skorelowana z realizacją zysków na rynkach akcji i gdyby oceniać ją przez pryzmat sytuacji na giełdach, to nie można wykluczyć przedłużenia korekty do końca miesiąca. W średnim terminie wciąż spadki USD/PLN, EUR/PLN i CHF/PLN jest bardziej prawdopodobnym scenariuszem, niż powrót w kierunku lutowych szczytów.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz