Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
20.05.2009 19:05

Trzeci dzień umocnienia złotego

Wzrost apetytu na ryzyko, będący pochodną dobrych nastrojów na rynkach akcji oraz silna zwyżka kursu EUR/USD, to dwa główne czynniki stojące za dzisiejszym umocnieniem złotego do głównych walut.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wzrost apetytu na ryzyko, będący pochodną dobrych nastrojów na rynkach akcji oraz silna zwyżka kursu EUR/USD (z 1,3627 do 1,3770 dolara), to dwa główne czynniki stojące za dzisiejszym umocnieniem złotego do głównych walut.

O godzinie 18:10 kurs USD/PLN testował poziom 3,1550 zł, a EUR/PLN 4,3429 zł. Oznacza to umocnienie polskiej waluty odpowiednio o 4,3 i 1,7 grosza w stosunku do wtorkowego zamknięcia. Środa jest trzecim kolejnym dniem gdy złoty zyskuje na wartości.
Pozytywny wpływ na dzisiejsze notowania mogły również mieć wyniki aukcji obligacji.

Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje 10-letnie o wartości 1,449 mld zł i 20-letnie o wartości 386 mln zł. Popyt wyniósł odpowiednio 3,06 mld i 0,91 mld zł, kolejny raz potwierdzając zainteresowanie polskim długiem.

Wpływu na notowania złotego natomiast nie miały, opublikowane dziś dane o produkcji przemysłowej i inflacji PPI. W kwietniu produkcji była niższa o 7,1 proc. niż przed miesiącem i o 12,4 proc. niż przed rokiem, podczas gdy inwestorzy oczekiwali spadku produkcji odpowiednio o 5,5 proc. i o 10,8 proc. Inflacja PPI natomiast zanotowała wzrost o 5,1 proc. rok do roku, wobec 5,5 proc. (po korekcie) miesiąc wcześniej i wobec oczekiwanego wzrostu na poziomie 5,8 proc.

W czwartek polskie pary walutowe dalej będą podążać ścieżką wyznaczoną przez nastroje na rynkach światowych oraz notowania EUR/USD. Inwestorzy nie powinni zaś reagować na publikowane jutro dane o inflacji bazowej w Polsce oraz protokół z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz