Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Fronc
|

Umocnienie dolara na zakończenie sesji

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja na światowych rynkach przebiegała pod znakiem zdecydowanej poprawy nastrojów wśród inwestorów.

Umocnienie dolara na zakończenie sesji
bETeKKxx

Wzrosty na giełdach oraz nadzieja na rychłe odbicie w gospodarce znacząco wpłynęły na notowania na rynku walutowym. Deutsche Bank podniósł swoją prognozę dotyczącą wzrostu światowej gospodarki o 0,5 punktu procentowego do 2,5% na kolejny rok. Dobrą informacją był również wzrost indeksu MSCI o 22,5% w II kwartale, co stanowi największą zwyżkę od czasu utworzenia tego wskaźnika w 1988 roku. Indeks ten jest używany jako wskaźnik obrazujący ogólną tendencję na rynkach kapitałowych.

Wzrost apetytu na ryzyko spowodował odwrót inwestorów od amerykańskiej waluty, windując w górę kurs EUR/USD. Eurodolar podjął dziś nieudaną próbę przebicia oporu na poziomie 1,4150. Na lekkie pogorszenie nastrojów pod koniec sesji mogła mieć wpływ publikacja indeksu, obrazującego nastroje amerykańskich konsumentów, który spadł w czerwcu do poziomu 49,3 pkt, podczas gry rynek oczekiwał wzrostu do 55 pkt. Wynik ten, będący pewnym zaskoczeniem dla inwestorów, spowodował nieznaczne umocnienie się amerykańskiej waluty pod koniec dzisiejszych notowań - kurs euro względem dolara w krótkim czasie spadł do poziomu 1,4020.
Na rynku złotego można dziś było obserwować umacnianie się krajowej waluty względem euro i dolara. Kurs USD/PLN oddalał się od niedawno pokonanego poziomu wsparcia 3,2200, osiągając wartość 3,1400, czyli minimum z początku czerwca. W okolicach godziny 16.00, na fali umocnienia dolara na światowych rynkach, kurs tej pary walutowej wzrósł do poziomu 3,1850, pozostając jednak poniżej 3,2000. Notowania EUR/PLN przebiegały mniej dynamicznie, kurs europejskiej waluty w stosunku do złotego zdołał jednak pokonać dolne ograniczenie dwutygodniowego kanału wahań, w efekcie czego notowania EUR/PLN zakończyły sesję w okolicach poziomu 4,4600.

bETeKKya
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)