Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uspokojenie na rynkach

Eurodolar po piątkowych zwyżkach w okolice 1,3430, dziś powoli osuwa się pod własnym ciężarem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TMS Brokers S.A.)

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny nie zawiera praktycznie żadnej istotnej publikacji. Nieco więcej atrakcji przyniosą jednak kolejne dni. W nocy japoński indeks Nikkei zyskał prawie 2,5 procent, wymazując tym samym niemal całą piątkową zniżkę.

Już w piątek z bardzo wyraźnym odbiciem mieliśmy do czynienia na indeksach amerykańskich. S&P 500 zyskał ponad 1 procent. Dziś wzrostowymi lukami otwiera się handel na większości europejskich parkietów. Wyraźnie zaobserwować można powrót do bardziej ryzykownych aktywów.

Notowania obligacji amerykańskich i niemieckich zaczęły wyraźnie zniżkować. Rentowności 10-letnich obligacji USA znalazły się z powrotem ponad poziomem 2,40 procent, natomiast niemiecki 2-latki Wydaje się, że inwestorzy oswoili się już z trudną sytuacją geopolityczną i o ile nie dojdzie do eskalacji któregoś z konfliktów to możemy mieć do czynienia z powrotem do ryzykowanych aktywów.

Eurodolar po piątkowych zwyżkach w okolice 1,3430, dziś powoli osuwa się pod własnym ciężarem. Obecnie dotarł w okolice poziomu 1,3390. Aprecjacyjny trend kontynuuje polski złoty. Kurs EUR/PLN znajduje się w okolicach 4,19, natomiast USD/PLN oscyluje w okolicach 3,13. Wiele ciekawych rozstrzygnięć na rynku towarów rolnych może przynieść jutrzejszy raport WASDE (raport na temat szacunków popytu i podaży na surowce rolne na świecie). Zostanie on opublikowany jutro o godz. 18:00.

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz