Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uwaga skierowana na FED, RPP i Węgry

0
Podziel się:

Wtorkowy poranek nie przyniósł większych zmian. Uwaga rynków skupiona jest na decyzjach władz monetarnych USA i Polski.

Wtorkowy poranek nie przyniósł większych zmian. Uwaga rynków skupiona jest na decyzjach władz monetarnych USA i Polski.

Negatywnie na rynku mogą odbić się wydarzenia na Węgrzech. Około godziny 9.30 za euro płacono 3,878 zł vs 3,8710 zł w poniedziałek na zamknięciu. Dolara wyceniano na 3,095 zł vs 3,0850 zł.

"Dzisiejsze dane raczej nie wpłyną na złotego. Nie spodziewamy się również większego oddźwięku na środową decyzję RPP. Jednym ważnym czynnikiem będzie wspomniane już posiedzenie FOMC w USA, co może przełożyć się na złotego poprzez kanał EUR/USD (mimo że nie spodziewamy się podwyżki stóp za oceanem). Przedtem, wydaje się, że należy patrzeć na poziomy techniczne - 3,90/euro po górnej i 3,850-3,855/ euro po dolnej stronie" - napisali analitycy ING.

GUS poda o 10 dane o sprzedaży detalicznej we wrześniu. Zdaniem ekonomistów sprzedaż detaliczna we wrześniu rdr wzrosła średnio o 11,9 proc. wobec wzrostu o 11,5 proc. w sierpniu, a mdm spadła średnio o 1,4 proc.

Decyzje FED i RPP zostaną ogłoszone w środę.

Negatywnie na rynek mogą wpłynąć wydarzenia na Węgrzech, gdzie drugi dzień trwają starcia demonstrantów z policją.

Około godziny 9.30 rentowność dwuletnich (OK1208) papierów wynosiła 4,78 proc., tak jak w poniedziałek. W przypadku pięcioletnich papierów było to 5,24 proc., również tyle samo co w poniedziałek, a dziesięcioletnich 5,40 proc. względem 5,39 proc.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)