Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W tym tygodniu głosowanie nad pakietem

0
Podziel się

Perspektywa jutrzejszego głosowania nad planem prezydenta Obamy, który miałby zasilić amerykańską gospodarkę kwotą prawie 900 mld dolarów, daje inwestorom nadzieję na poprawę sytuacji.

bEjcHZNN

Nadzieje inwestorów ponownie rosną

Piątkowe wzrosty ponownie przesunęły kurs EUR/USD w okolice oporu na poziomie 1,30. Po raz kolejny nie udało się przebić tego poziomu, ale perspektywa jutrzejszego głosowania nad planem prezydenta Obamy, który miałby zasilić amerykańską gospodarkę kwotą prawie 900 mld dolarów, daje inwestorom nadzieję na poprawę sytuacji. Dzięki temu polepszyły się nastroje na światowych parkietach, w tym również na rynku walutowym. Wiele teraz będzie zależało od efektów głosowania, zatem pozostaje nam jedynie czekać.

Rozmowy o pożyczce od MFW

W sobotę wypowiadał się wiceminister finansów, pan Kotecki, który jednocześnie pełni funkcję koordynatora ds. wejścia Polski do Strefy Euro. Jego zdaniem już niebawem rozpoczną się rozmowy pomiędzy naszym krajem a Unią Europejską, które powinny zakończyć się najpóźniej do końca czerwca, a ich efektem miałoby być przystąpienie Polski do ERM2. Ponadto inną ciekawą wiadomością była informacja o rozmowach między Polską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym na temat ewentualnej pożyczki dla naszego kraju w wysokości 5 mld EUR. Nasz rząd twierdzi, że bez tych pieniędzy też damy sobie radę, ale ciekawym jest, że mimo to rozmowy się toczą... W piątek złotówka zdecydowanie odreagowała, dzięki czemu dziś rano znajdujemy się w pobliżu psychologicznych poziomów na obu parach złotówkowych.

bEjcHZNP

Poniedziałek bez publikacji

Poniedziałek nie przyniesie żadnych nowych publikacji makroekonomicznych. Można jedynie liczyć na możliwe wypowiedzi analityków w sprawie wtorkowego głosowania w amerykańskim Senacie nad planem stymulującym gospodarkę USA, a także polityków w sprawie przystąpienia Polski do systemu ERM2. To jedyne, poza analizą techniczną, co może dziś w większym stopniu kierować zachowaniem inwestorów.

bEjcHZOq
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)