Notowania

komentarze walutowe
17.01.2011 09:07

W tym tygodniu poznamy decyzję o stopach w Polsce

Miniony tydzień przyniósł na rynku znaczące umocnienie wspólnej waluty. Do pewnego stopnia przyczynił się do tego przewodniczący EBC, który zaznaczył, że nie można już zupełnie wykluczać podwyżki stóp procentowych w Strefie Euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dodatkowo Trichet w sobotę stwierdził, że euro jest wiarygodną i stabilną walutą. Jednak póki co inwestorzy kontynuują korekcyjne odbicie na głównej parze, ponieważ dziś rano jej kurs znajduje się w okolicy 1,3320. Ponadto dziś będzie brakowało impulsów zewnętrznych w postaci danych makro do zawierania większych transakcji, zatem może czekać nas nieco mniej dynamiczna sesja.

Oczekiwanie na RPP

Najbliższe dni na parach złotowych mogą przynosić atmosferę wyczekiwania na środową decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Część inwestorów spodziewa się, że już na tym posiedzeniu zapadnie decyzja o ich podwyżce, dlatego mogą próbować umacniać polską walutę. Nie można jednak zapominać, że istotne są również nastroje światowe, dlatego biorąc pod uwagę obecne cofnięcie na głównej parze można spodziewać się także utrzymywania nieco gorszego sentymentu do ryzyka. Aktualnie kurs EUR/PLN znajduje się w pobliżu 3,86, natomiast para USD/PLN znajduje się na 2,9050.

Zabraknie banków z USA

Nowy tydzień rozpoczniemy od pustego kalendarium. Jedyna na co warto dziś zwrócić uwagę to fakt, że po południu na rynku zabraknie banków amerykańskich, ponieważ ze względu na niedawne święto Martina Luthera Kinga nie będą dziś funkcjonowały.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz