Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
12.07.2010 17:09

Waluty: Optymiści nie dają za wygraną

O ile rano sytuacja wokół złotego nie wyglądała zbyt dobrze, to w kolejnych godzinach nasza waluta odrobiła straty. Euro potaniało o ponad 2 grosze do 4,06 zł, a dolar ponownie przetestował okolice 3,22 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie był to bynajmniej efekt publikacji jakichś dobrych danych makroekonomicznych, ale utrzymującego się dobrego sentymentu wokół rynków akcji (poranne osłabienie było chwilowe). To z kolei może się jednak zmienić po wieczornej publikacji wyników za II kwartał ze strony amerykańskiego koncernu Alcoa.

Na rynkach międzynarodowych lepiej zachowywał się funt, a euro pozostało pod wpływem spekulacji wokół metodologii i samych wyników testów wytrzymałościowych dla europejskich banków komercyjnych. W efekcie EUR/USD nie zdołał nawet przetestować okolic 1,2611.

Jutro rano dla rynków kluczowe będzie zachowanie się giełd po publikacji wyników Alcoa, a także odczyt niemieckiego indeksu ZEW o godz. 11:00. W kraju złoty mógł być dzisiaj dodatkowo wsparty dość dobrym materiałem o polskiej gospodarce, jaki ukazał się w _ Wall Street Journal _, a także oczekiwaniami na środową aukcję 5-letnich obligacji PS0415 za 1,5-3,0 mld złotych.

EUR/USD: Odbicie od 1,2550 jest słabe, a wskaźniki 4-godzinowe sugerują kontynuację spadków. Warto obserwować zachowanie się FUS500 (instrumentu na indeks S&P500 na platformie BOSSAFX), gdzie na wykresie 4-godzinowym widać mocne sygnały sprzedaży. Prawdopodobieństwo spadku EUR/USD poniżej 1,2550 jeszcze dzisiaj jest zatem duże. Rynek powinien celować w 1,2467 do jutra (szczyt z 21 czerwca).

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz