Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wpsólna waluta czeka na cud

0
Podziel się:

Zmienność na głównych rynkach pozostaje w ostatnich dniach niewielka. Notowania indeksów ospale rosną przy niewielkich obrotach.

Zmienność na głównych rynkach pozostaje w ostatnich dniach niewielka. Notowania indeksów ospale rosną przy niewielkich obrotach. Odczuwa się atmosferę wyczekiwania, tylko trudno powiedzieć dokładnie na co.

Konsolidację można traktować jako coś naturalnego ze względu na publikację piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy, ale biorąc pod uwagę okoliczności bardziej prawdopodobne jest to, że inwestorzy czekają na rozstrzygnięcie w sprawie pomocy dla Grecji. W piątek odbędzie się spotkanie Angeli Merkel z premierem Grecji.

Merkel stoi przed trudnym dylematem. Rozpatrywana pomoc dla zadłużonej Grecji jest bardzo niepopularna wśród niemieckich wyborców. Dlatego polityce niemieccy starają się wywrzeć jak największą presję na Grecję w kwestii zaciśnięcia budżetowego kurka z pieniędzmi. W piątek rynek będzie więc jednocześnie reagował na dane makro i na rezultat spotkania premierów. Do tego czasu rynek pozostanie prawdopodobnie uśpiony.

Wyjątkiem mogą być notowania niektórych walut, w szczególności funta na którym panuje ostatnio bardzo duża zmienność. Dzisiaj kalendarz danych makro jest wyjątkowo ubogi. Popołudniu decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Bank Kanady. Dolar kanadyjski jako waluta surowcowa pozostaje mocny w relacji do dolara amerykańskiego. Obecnie notowania zbliżają się do wsparcia przy 1,0370. Po decyzji możliwy jest duży przelot na parze USDCAD.

Poza dużą zmiennością funta, zwraca uwagę słabe zachowanie euro. Rynek coraz bardziej obawia się, że niezależnie od tego jak zakończy się kwestia pomocy dla samej Grecji, euro pozostanie w niełasce ze względu na olbrzymie deficyty w innych krajach z grupy PIIGS. Obrona poziomu 1,3440 coraz bardziej przypomina obronę Częstochowy, ale potrzebny będzie jeszcze cud.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)