Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wstrzymanie spadków głównej pary walutowej

0
Podziel się:

Dzisiejszy dzień nie przyniósł dużych zmian na głównej parze walutowej. Obecny kurs kształtuje się w pobliżu poziomu 1,29 i nadal pozostaje w konsolidacji.

Wstrzymanie spadków głównej pary walutowej

Inwestorzy czekają na środowe doniesienia z aukcji portugalskich 3- i 10- letnich obligacji o wartości od 750 do 1250 mln euro, a także na decyzję w sprawie przyjęcia pomocy finansowej od Unii Europejskiej oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego przez ten kraj. Ta może zostać podjęta w najbliższym czasie, nie tylko ze względu na doniesienia o naciskach ze strony Niemiec i Francji w tej kwestii, lecz także z powodu coraz większego kosztu finansowania zadłużenia, które dla 10-letnich obligacji wynosi już powyżej 7 procent. Testem przed środą może być jutrzejsza emisja 26-tygodniowych greckich bonów skarbowych o wartości 1,5 mld euro. Nastrój obaw o stabilność najbardziej zadłużonych krajów Eurolandu daje się również odczuć za oceanem, gdzie zniżkowały dziś kontrakty na indeksy S&P500, Down Jones i Nasdaq.

Wypowiedź Ministra Finansów

Poranek na złotym upłynął dziś w kiepskich nastrojach, przez co polska waluta traciła na wartości. Jednak w trakcie sesji pojawiły się informacje, które pozytywnie wpłynęły na kurs obu par złotowych. Z jednej strony było to ogłoszenie przez inistra Finansów, że deficyt budżetowy wyniósł w 2010 roku ok. 45 mld złotych i był niższy o 3,3 mld złotych od planowanego oraz o 7,2 mld od zapisanego w ustawie budżetowej. Dodatkowo Rostowski zapowiedział, że przyszłoroczny wynik będzie jeszcze lepszy niż planowane 40,2 mld złotych, a budżet będzie pierwszym od dłuższego czasu, w którym uda się skonsolidować finanse publiczne. Kolejne pozytywne informacje napłynęły z Ministerstwa Gospodarki. Wicepremier Pawlak nie opowiedział się za pomysłem wprowadzenia podatku bankowego, z drugiej jednak strony wystąpił z pomysłem ustawowego uregulowania wysokości spreadów bankowych.

W sprawie OFE wicepremier opowiedział się po stronie rządowej broniąc planowanej reformy, która według niego nie złamała zawartej wcześniej umowy społecznej. Pomimo jednak tych wszystkich informacji złoty w dalszym ciągu pozostawał relatywnie słaby, choć udało mu się odrobić niewielką część porannych strat. Widać, że nadal na naszą walutę znaczny wpływ mają globalne nastroje.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)