Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wtorek kluczowy dla eurodolara

0
Podziel się

Poniedziałkowy handel upływa pod znakiem wahań EUR/USD w pobliżu poziomów z piątkowego zamknięcia.

Wtorek kluczowy dla eurodolara
bEhsqXFh

Poniedziałkowy handel upływa pod znakiem wahań EUR/USD w pobliżu poziomów z piątkowego zamknięcia.

O godzinie 08:10 kurs EUR/USD testował poziom 1,3078 dolara wobec 1,3036 w piątek i wobec dziennego minimum na 1,3033 dolara. Z punktu widzenia sytuacji technicznej istotną wiadomością jest to, że wyrysowana przed weekendem podażowa świeca o kształcie spadającej gwiazdy póki co nie została potwierdzona.

Dynamiczne wybicie kursu EUR/USD górą z miesięcznego przedziału wahań w przedziale 1,26-1,29 dolara, jakie miało miejsce w poprzednim tygodniu, otworzyło drogę do testu sierpniowych maksimów (1,3334 dolara). Potwierdzeniem tego optymistycznego scenariusza było przełamanie 9-miesięcznej linii trendu spadkowego. Stąd też do czasu zanegowania wygenerowanych sygnałów kupna, za co można by uznać powrót eurodolara poniżej 1,29 dolara, wzrosty są scenariuszem bazowym.

bEhsqXFj

O tym czy scenariusz ten będzie realizowany, zdecydują w najbliższych dniach nastroje na rynkach globalnych. Kluczowy może okazać się wtorek. Wówczas zaplanowane jest posiedzenie FOMC. Wprawdzie nikt nie oczekuje zmiany stóp procentowych, ale istotne będzie to co znajdzie się w komunikacie. W tym samym dniu odbędzie się też aukcja irlandzkiego długu, co będzie równie ważnym czynnikiem jak posiedzenie FOMC.
Emocje na forexie ponadto będą jeszcze budzić dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, publikacja wrześniowej wartości niemieckiego indeksu Ifo oraz protokół z ostatniego posiedzenia Banku Anglii.

bEhsqXFK
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)