Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyraźne osłabienie amerykańskiej waluty

0
Podziel się

Po wczorajszej mieszance nastrojów pozytywnych i negatywnych oraz ostatecznej przewadze tych drugich, wydawało się, że dzisiejsza sesja będzie kontynuacją trendu aprecjacyjnego dolara.

Wyraźne osłabienie amerykańskiej waluty
bEibeUqJ

Jednak praktycznie od samego rana popyt na wspólną walutę coraz bardziej się wzmagał. Opublikowane przed południem dane o indeksie PMI były zgodne z prognozami i nie wniosły nic nowego do ogólnej sytuacji. Dopiero ogłoszone późniejsze wyniki kolejnego przetargu EBC (tym razem fundusze krótkoterminowe) potwierdziły lepszą kondycję europejskich banków, dzięki czemu kurs EUR/USD znalazł się ponad 1,23 i ciągle rósł. We wzrostach nie przeszkodziły słabsze dane o zasiłkach dla bezrobotnych, ani o podpisanych umowach kupna domów, ani nawet o indeksie ISM z USA. Ostatecznie kurs EUR/USD wynosił 1,2430, co jest bardzo dużym plusem dla byków przed jutrzejszymi danymi o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych.

Mocny spadek USD/PLN

Pary złotowe zachowywały się dzisiaj mieszanie. Z jednej strony, dzięki znacznym wzrostom głównej pary, kurs USD/PLN zanotował silny spadek pokonując najpierw 3,3780, a następnie docierając do kolejnego silnego wsparcia na 3,3340. Jednak z drugiej strony para EUR/PLN przez całą sesję utrzymywała się w pobliżu istotnego poziomu 4,15. Jej wahania sięgały najwyżej 2,5 grosza, co biorąc pod uwagę dzisiejszy zysk złotego do dolara rzędu 6 groszy nie jest wynikiem powalającym. Ostatecznie, po opublikowaniu popołudniowych danych z USA kurs EUR/PLN wynosił 4,1480. Jedyne dane z polskiej gospodarki wypadły lepiej niż oczekiwali inwestorzy, bo indeks PMI dla polskiego sektora produkcyjnego wyniósł 53,3 pkt (spodziewano się 52 pkt).

bEibeUrm
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)