Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
17.06.2014 15:24

Wyższa inflacja, ale słabsze dane z rynku nieruchomości

Temat przyspieszenia terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych przez Fed ma szanse rozpalić wyobraźnię inwestorów przed jutrzejszym, wieczornym komunikatem Fed.

Podziel się
Dodaj komentarz

Temat przyspieszenia terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych przez Fed ma szanse rozpalić wyobraźnię inwestorów przed jutrzejszym, wieczornym komunikatem Fed i późniejszą (godz. 20:30) konferencją prasową Janet Yellen.

Opublikowana o godz. 14:30 inflacja CPI okazała się wyższa od oczekiwań - w maju 0,4 proc. m/m i 2,1 proc. r/r, oraz 0,3 proc. m/m i 2,0 proc. r/r w ujęciu bazowym. Dane o inflacji studzą nieco informacje z rynku nieruchomości - dynamika wydanych pozwoleń na budowy spadła w maju o 6,4 proc. m/m, a rozpoczętych budów o 6,5 proc. m/m.

Tymczasem FED zwracał uwagę w ostatnich miesiącach, że sytuacja na tym rynku wciąż zmusza do większej ostrożności, podobnie jak przy rynku pracy.

Bilans publikacji z godz. 14:30 jest jednak korzystny dla dolara. Analiza techniczna EUR/USD pokazuje, że oddalamy się od oporu na 1,3585 i tym samym wracamy do trendu spadkowego. Naruszenie 1,3540 potwierdzi koncepcję testowania okolic 1,3502 (dołek z zeszłego tygodnia) i potem kluczowych wsparć na 1,3465-80 jeszcze w tym tygodniu.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz