Notowania

komentarze walutowe
25.11.2008 15:54

Złe dane powodem deprecjacji dolara

Dzisiejsze notowania podczas sesji europejskiej przyniosły deprecjację dolara. Maksimum wspólnej waluty to 1,3079.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsze notowania podczas sesji europejskiej przyniosły deprecjację dolara. Maksimum wspólnej waluty to 1,3079.

Dziś nie poznaliśmy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Eurolandu. W związku z tym do czasu ogłoszenia informacji z USA rynek pozostawał w ograniczonym zakresie zmian. Z USA poznaliśmy dynamikę PKB w III kwartał.

Wyniosła ona (-0,5)%, przy prognozie (-0,6). Wskaźnik bazowych wydatków konsumpcyjnych wyniósł 2,6%, przy poprzednich 2,1. Na rynku pojawiły się informacje o pomocy FED-u koncernom samochodowym. Oczywiście automatycznie nasuwa się pytanie skąd wziąć na to pieniądze. Dziś jeszcze poznamy informacje z rynku nieruchomości. Można spodziewać się gorszych wyników niż ostatnio.

Złoto zyskało dziś na wartości, osiągając maksimum na poziomie 828,30 usd/oz.

RYNEK KRAJOWY

Złoty pozostawał pod wpływem rynku eurodolara. Wspólna waluta osiągnęła minimum na poziomie 3,7719, a dolar 2,8861. Dziś nie poznaliśmy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z naszego kraju. W związku z tym rynek złotego może pozostawać w dotychczasowej tendencji.

Czynnikiem sprzyjającym umacnianiu naszej waluty jest dodatkowo aprecjacja forinta. Giełda w Warszawie nieznacznie zyskała na wartości, zbliżając indeks WIG20 do poziomu 1760 punktów.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
ECM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz