Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty blisko rekordowych poziomów

0
Podziel się:

Ciekawe czy tak jak poprzednio jest to tylko chwilowe przebicie przez psychologiczną barierę, czy też złoty pozostanie na tym poziomie trochę dłużej.

Spory spadek dolara podczas sesji amerykańskiej

Słaba dla dolara okazała się wczorajsza sesja amerykańska. Tuż po zakończeniu sesji europejskiej kurs EUR/USD mocno poszedł do góry z 1,3645 do 1,3780. Dolar lekko odbił od tego poziomu i w godzinach porannych notowania kształtują się w okolicach 1,3750. Możliwe, że po tak dynamicznych wczorajszych wzrostach głównej pary walutowej inwestorzy będą chcieli dziś trochę odreagować.

Złoty łamie bariery

Polska waluta wykorzystała słabą kondycję dolara, sporo się umacniając. Kurs USD/PLN po zakończeniu wczorajszej sesji europejskiej spadł z 2,92 do 2,89. Poranek zaczął się od delikatnego odbicia, jednak wiele brakuje do tego, aby zniwelować wczorajsze spadki. Tuż przed sesją europejską para USD/PLN była na poziomie 2,90. W stosunku do wspólnej waluty złotemu ponownie udało się przełamać barierę 4 zł. Od rana obserwujemy lekkie wzrosty kursu EUR/PLN, jednak ciągle pozostaje on poniżej 3,9850. Ciekawe czy tak jak poprzednio jest to tylko chwilowe przebicie przez psychologiczną barierę, czy też złoty pozostanie na tym poziomie trochę dłużej.

Co nas dzisiaj czeka?

Przed południem poznamy bilans handlu zagranicznego w strefie euro. Jest on szacowany na 5,0 mld EUR, natomiast poprzednia wartość wyniosła 4,8 mld EUR. W dalszej części dnia dotrą do nas wiadomości ze Stanów Zjednoczonych. Zostanie podana liczba pozwoleń na budowę domów, oczekuje się 620 tys., poprzednio odnotowano 653 tys. Dowiemy się także o rozpoczętych budowach domów, które szacuje się na 580 tys., wobec poprzedniej wartości 557 tys. Ostatnią informacją fundamentalną będzie produkcja przemysłowa w USA, która ma wynieść 0,7 proc. m/m. W poprzednim okresie było to 0,6 procent.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)