Notowania

Złoty blisko ważnych oporów

Sytuacja na Krymie nadal jest napięta, lecz również nie wywołała większego niepokoju wśród inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej, (podobnie jak wczorajsza) przebiegała w spokojnym, lekko spadkowym tonie przy małej zmienności kursu. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3866. Warto dodać, że w tej chwili na wykresie widoczna jest pewna niemoc popytu do definitywnego przebicia poziomu 1,39. Utrzymujący się taki stan rzeczy może w konsekwencji doprowadzić w najbliższych kilkunastu godzinach do spadku kursu nawet w okolice 1,38.

Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy również znaczących impulsów ze strony figur makroekonomicznych, z kolei sytuacja na Krymie nadal jest napięta, lecz również nie wywołała większego niepokoju wśród inwestorów.

Jutrzejsze kalendarium również nie prezentuje się zbyt okazale. Warto jedynie zwrócić uwagę na odczyt o produkcji przemysłowej ze Strefy Euro (styczeń) oraz dane z USA: liczba nowych wniosków o kredyt hipoteczny (tydzień) oraz budżet federalny (luty).

Złoty lekko w dół

Nasza waluta na głównych parach złotowych lekko dziś traciła na wartości. Dolar kosztuje 3,0426 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,2199. Ponadto obie te pary znajdują się blisko ważnych oporów. Dla pary EUR/PLN są to okolice 4,228 PLN, z kolei dla USD/PLN okolice 3,05 PLN.

Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy żadnych danych z naszego kraju, a te przypomnijmy, pojawią się dopiero w najbliższy piątek i będą to: inflacja CPI (luty) oraz Wskaźnik Przyszłej Inflacji według BIEC (również luty).

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz