Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty minimalnie słabszy, stabilizacji ciąg dalszy

0
Podziel się:

Pierwsze godziny wtorkowego handlu upływają w spokojnej atmosferze, a w porównaniu do wczorajszego zamknięcia zmiany kursów złotego sa wręcz kosmetyczne. Krótko po godzinie 10:00 kurs USDPLN ponownie znalazł się na poziomie oporu 3.19, natomiast na rynku EURPLN wspólna walutę wyceniano na ponad 3.82.

Pierwsze godziny wtorkowego handlu upływają w spokojnej atmosferze, a w porównaniu do wczorajszego zamknięcia zmiany kursów złotego sa wręcz kosmetyczne. Krótko po godzinie 10:00 kurs USDPLN ponownie znalazł się na poziomie oporu 3.19, natomiast na rynku EURPLN wspólna walutę wyceniano na ponad 3.82. Odchylenie od parytetu spadło w okolice 17.6% po mocnej stronie.

Poza zmianami kursu EURUSD w dniu wczorajszym nic nie było w stanie wpłynąć na większe ruchy kursów złotego. Aktywność inwestorów nie była zbyt duża, co wpływało dodatkowo na utrzymanie niewielkiej zmienności. Jedynie przy stosunkowo większych odchyleniach pojawiali się krótkoterminowi gracze, co pozwalało utrzymać złotego w dotychczasowym zakresie wahań. Ze strony fundamentów trudno ostatnio wskazać czynniki mogące determinować złotego w krótkim terminie. Próba tłumaczenia minimalnych wręcz wahań kursów konfliktem rządu z Unicredito czy zeszłotygodniowym paktem stabilizacyjnym (ten już został dawno zdyskontowany i wbrew opinią raczej pozytywnie) jest raczej dziennikarską fikcją niż obrazem rzeczywistych procesów na rynku. W chwili obecnej wydaje się, iż rynek złapał dość mocną równowagę i jedynie silne bodźce będą w stanie istotnie wpłynąć na zachowanie rynku. Takich bodźców w najbliższych dniach ze strony czynników krajowych raczej nie można oczekiwać. Trwanie w trendzie bocznym nie powinno jednak usypiać
czujności inwestorów.

Techniczny obraz rynku od wczoraj również nie uległ zmianie i dopiero wybicie z trwającej konsolidacji będzie poważnym średnioterminowym sygnałem. Wahania kursu EURPLN wciąż pozostają mocno ograniczone i wydaje się, iż na chwilę obecną rynek osiągnął solidną równowagę. Kurs wspólnej waluty pozostaje wciąż w wąskim kanale trendu bocznego ograniczonym poziomami 3.81 – 3.8350, w dłuższej perspektywie górnym ograniczeniem wahań są rejony 3.86 - 3.87, stanowiące bardzo istotny średnioterminowy poziom oporu. Wsparcia ulokowane są w okolicach cen 3.79, a następnie 3.76. Zeszłotygodniowa aprecjacja dolara przełożyła się natomiast na wzrost kursu USDPLN, który został powstrzymany w okolicach istotnego oporu na poziomie 3.19. Jego pokonanie byłoby negatywnym dla złotego sygnałem i sugerowałoby dalsze wzrosty w kierunku ceny 3.23, a następnie 3.27 przy jednoczesnym wzroście kursu EURPLN w kierunku 3.86. Wsparcia ulokowane są w rejonach 3.17, a następnie 3.13.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)