Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
złoty
09.01.2006 10:25

Złoty mocniejszy po nominacji Gilowskiej

Rynek walutowy pozytywnie zareagował na nominację byłej liderki Platformy Obywatelskiej Zyty Gilowskiej na stanowisko wicepremiera i ministra finansów – złoty umocnił się o 3 grosze do euro w porównaniu do piątkowego zamknięcia./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rynek walutowy pozytywnie zareagował na nominację byłej liderki Platformy Obywatelskiej Zyty Gilowskiej na stanowisko wicepremiera i ministra finansów – złoty umocnił się o 3 grosze do euro w porównaniu do piątkowego zamknięcia. *

„Widać, że rynek pozytywnie reaguje na zmianę na stanowisku ministra finansów. Londyńskie banki kupują złotego, przez rynek przechodzą duże kwoty” – powiedział Adam Krus, dealer Societe Generale (SG).

„Teoretycznie, po takim umocnieniu jak ostatnio, powinien nastąpić ruch korekcyjny, ale nic takiego na horyzoncie nie widać. Złoty może dalej się wzmacniać” – dodał dealer.

W sobotę doszło do zmiany na stanowisku ministra finansów – Teresę Lubińską zastąpiła Zyta Gilowska, była działaczka Platformy Obywatelskiej, zwolenniczka reformy finansów publicznych, niskich podatków i prywatyzacji. Gilowska została w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza wicepremierem odpowiedzialnym za resorty gospodarcze.

W poniedziałek o godzinie 9:30 za euro płacono 3,7700 zł, dolar kosztował 3,1150 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 18,80% po mocnej stronie (wyliczenia SG). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2105 USD.

W piątek po godzinie 16:30 za euro płacono 3,8070 zł, dolar był warty 3,1320 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 18,15% po mocnej stronie (wyliczenia TMS). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2050 USD.

Tagi: złoty, euro, komentarze walutowe, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz