Notowania

komentarze walutowe
11.01.2013 09:25

Złoty mocniejszy po słowach Mario Draghiego. Czy na długo?

Dziś nie mamy żadnych doniesień z rodzimego rynku, więc nasza waluta będzie głównie uzależniona od kwotowań głównej pary walutowej oraz doniesień z innych gospodarek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wczoraj po informacji, jakoby ECB nie planował na razie obniżek stóp procentowych (warto dodać, że na wczorajszym spotkaniu nie pojawił się żaden wniosek o obniżkę stóp, co świadczy o jednomyślności decydentów ECB) kurs pary EUR/USD mocno wzrósł przebijając poziom 1,3250. *

Ruch ten potwierdził obronę wsparcia na wykresie dziennym w postaci półrocznej linii trendu wzrostowego. Dodatkowo wczoraj na konferencji mogliśmy usłyszeć, z ust Mario Draghiego, że inflacja w strefie euro nie jest obecnie problemem, a ECB spodziewa się jej dalszego obniżania.

Problemem jest natomiast wciąż niski wzrost gospodarczy (który w kolejnych kwartałach 2013 roku powinien się jednak poprawiać) i niedostateczna alokacja przez banki komercyjne akcji kredytowej do przedsiębiorstw. Dodajmy, że benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego w strefie euro wynosi nadal 0,75 proc. Ogólnie wydźwięk przemówienia był pozytywny, co poprawiło nastroje na rynku walut. Obecnie kurs pary EUR/USD to 1,3275.

Dzisiejsze notowania najważniejszej pary walutowej Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dziś nie mamy żadnych doniesień z rodzimego rynku, więc nasza waluta będzie głównie uzależniona od kwotowań głównej pary walutowej oraz doniesień z innych gospodarek, a tu moim zdaniem warto zwrócić na bilans handlu zagranicznego w USA

Obliczany przez Economist Intelligence Unit wskaźnik ryzyka dla Polski w grudniu wyniósł 36 pkt. wobec 37 pkt. w listopadzie. Warto dodać, że wskaźnik publikowany jest na koniec każdego miesiąca. Możę on przyjmować wartość od 0 do 100. Im większa wartość wskaźnika, tym wyższe ryzyko.

Wczoraj około 14:00 kiedy to umocniła się główna para walutowa, złoty mocno zyskał na wartości. Obecnie jesteśmy na podobnych poziomach jak na wczorajszym zamknięciu. Para EUR/PLN jest obecnie wyceniana na 4,0890, zaś USD/PLN 3,0830.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz