Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty nadal mocny

0
Podziel się:

Złoty na początku tygodnia umacnia się dzięki dobrym danym NBP o eksporcie. Rynek oczekuje dalszego umocnienie w ciągu dnia. Za euro rano płacono 4,73 zł, a za dolara 3,8590 zł.

Złoty na początku tygodnia umacnia się dzięki dobrym danym NBP o eksporcie. Rynek oczekuje dalszego umocnienie w ciągu dnia.

"Dane o bilansie umocniły złotego i widać taką tendencję. Złoty rano zyskuje" - powiedział PAP analityk Pekao SA Tomasz Zdyb.

Za euro rano płacono 4,73 zł, a za dolara 3,8590 zł.

Deficyt w obrotach bieżących w styczniu spadł do 83 mln euro, czyli znacznie lepiej od oczekiwań analityków, z 722 mln euro w grudniu.

Ekonomiści pytani przez PAP prognozowali, że deficyt obrotów bieżących za styczeń, liczony na bazie transakcji, a nie jak poprzednio na bazie płatności, spadnie do 366 mln euro.

Inwestorów ucieszyły dobre dane o eksporcie, który w ciągu roku wzrósł o 11,6 proc.

Rynek długu pozostawał stabilny w oczekiwaniu na podaż obligacji na środowy przetarg oraz dane GUS o inflacji.

Ministerstwo Finansów ogłosi w poniedziałek wielkość podaży obligacji 5-letnich, których przetarg odbędzie się 17 marca.

W poniedziałek GUS poda dane o inflacji za luty. Według konsensusu rynkowego, ceny towarów konsumpcyjnych i usług wzrosną do 1,8 proc. z 1,7 proc. w styczniu.

Rentowność obligacji dwuletnich wynosi 6,29 proc., pięcioletnich 6,55 proc., a dziesięcioletnich 6,57 proc.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)