Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty nadal pod presją kupujących

0
Podziel się:

Poniedziałek na krajowym rynku walutowym charakteryzował się nadal utrzymującą presją aprecjacji złotego, choć w nieco mniejszej skali, niż miało to miejsce w ubiegłym tygodniu.

Poniedziałek na krajowym rynku walutowym charakteryzował się nadal utrzymującą presją aprecjacji złotego, choć w nieco mniejszej skali, niż miało to miejsce w ubiegłym tygodniu.

Najmniej widoczne jest to względem dolara, a to za sprawą dobrej kondycji amerykańskiej waluty na głównych parach, co tym samym ogranicza nieco presję wzrostu wartości złotego względem dolara. Zachowanie krajowej waluty cały czas determinowane jest zmianami na głównych parach oraz nieco polepszającym się w ostatnich dniach sentymentem do rynków wschodzących (kwestia uzyskania wotum zaufania dla Rządu na Węgrzech, czy też działania zmierzające do przesunięcia terminu wyborów w Polsce). Pewną rolę ogrywa również korekta na rynku amerykańskich obligacji. Jeśli zostałaby ona pogłębiona, wówczas inwestorzy musieliby zacząć szukać alternatyw dla inwestycji w amerykańskie papiery dłużne, co z kolei pewien strumień kapitału mogłoby z tego tytułu skierować na rynku wschodzące, z czego oczywiście również miałby szansę skorzystać złoty. Jeśli chodzi o publikacje danych makroekonomicznych z rynku krajowego, to takowych na dzisiaj nie przewidziano, zatem impulsów z tej strony nie należałoby się spodziewać.

USD/PLN

Na dolarze do złotego bez większych zmian. Nadal broni się krótkoterminowe wsparcie w rejonie 3,0880. Jego ewentualne przełamanie kazałoby się liczyć z wyznaczeniem kolejnej fali umocnienia złotego. Jeśli chodzi o opory, to nadal kluczowym pozostaje rejon 3,15. Nieco niżej podaż może być aktywna także w rejonie 3,1350, czyli przy przełamanej w zeszłym tygodniu linii trendu wzrostowego. Ich przełamanie generowałoby kolejne sygnały osłabienia krajowej waluty.

EUR/PLN

Wczorajszy dzień stał pod znakiem presji wzrostu wartości złotego, choć nie była ona znacząca. Kurs przełamał jak na razie zakres wsparcia w strefie 3,9200/50, natomiast kolejnego należałoby się doszukiwać przy cenie 3,9050. Jest to 61,8% zniesienie fali wzrostowej sierpień - wrzesień. W tych okolicach zatrzymała się również piątkowa fala spadkowa. Można więc zakładać, że jeżeli doszłoby do przełamania tego poziomu, należałoby się spodziewać pogłębienia spadku kursu w stronę sierpniowych dołków przy cenie 3,85.

PLN BASKET

Stosunkowo spokojnie tydzień zaczął się na koszyku względem krajowej waluty. Tutaj zakres wsparcia można by określić na 3,4950 - 3,5050 i jak na razie poziomy te zdają się bronić. Oporem jest natomiast dobrze znany poziom 3,57 i jego przekroczenie sugerowałoby wyznaczenie kolejnej fali spadku wartości złotego. W krótkim terminie posiadacze krajowej waluty radzą sobie jednak lepiej (konsolidacja przy wsparciu) i do wspomnianego oporu jest jak na razie jeszcze spory dystans.

GBP/PLN

Osłabienie funta względem dolara przełożyło się również na relację brytyjskiej waluty względem złotego, który wczoraj zyskał na wartości. Udało się doprowadzić do zejścia pod zakres 5,80 - 5,81. Kurs jednak zatrzymał się jak na razie w rejonie 5,78, gdzie znajduje się również 61,8% zniesienie fali wzrostowej z przełomu sierpnia i września. Przełamanie tego poziomu mogłoby zwiastować dalsze umocnienie złotego. Jeśli chodzi o najbliższe opory, to jest nim poziom 5,80, natomiast wyżej również 5,8550.

CHF/PLN

Złoty dobrze spisywał się również względem szwajcarskiej waluty. Po zeszłotygodniowym przełamaniu około 1,5-miesięcznej linii trendu wzrostowego obecnie cały czas widoczna jest presja ze strony kupujących krajową walutę. Udało się już wczoraj doprowadzić do przełamania okolic wsparcia przy cenie 2,4666. Taki układ może więc sugerować kontynuację spadku w stronę 2,4423, czyli minimów z sierpnia. Najszybszym sygnałem krótkoterminowej poprawy sytuacji na tej parze byłoby wyjście powyżej okolic 2,48.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)