Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty nieco spokojniejszy

0
Podziel się

Po bardzo burzliwym ubiegłym tygodniu, dziś na rynku walutowym panował względny spokój.

bEhVtrmJ

Po bardzo burzliwym ubiegłym tygodniu, dziś na rynku walutowym panował względny spokój, złoty od początku sesji stracił do głównych walut, jednak z biegiem czasu zaczął odrabiać straty i przez większą część dnia kurs EURPLN poruszał się w okolicach poziomu 3,83, natomiast USDPLN 3,07.

O godzinie 10:00 opublikowano indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazuje nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców. Spadł on w październiku do 90,2 pkt. z 92,9 pkt. we wrześniu. Odczyt był gorszy od prognoz, których konsensus ukształtował się na poziomie 91 pkt. Jest to najniższy odczyt od ponad pięciu lat. Kolejna publikacja napłynęła już z USA, gdzie sprzedaż nowych domów wzrosła o 2,7 proc. (prognoza -0,4 proc.), jednak mediana cenowa spadła aż o 9,1 proc. w ujęciu rocznym.

Agencja ratingowa Standard & Poor's zrewidowała perspektywę ratingu zadłużenia długoterminowego Polski w walucie zagranicznej do stabilnej z pozytywnej. Wszystkie inne catingi pozostały bez zmian jako pozytywne. S&P uważa, że PKB zwolni do mniej niż 4 proc. w 2009 roku, jednak uniknie recesji. Katarzyna Zajdel-Kurowska z Ministerstwa Finansów skomentowała decyzję agencji kationowej w następujący sposób - "Niektóre złe informacje, które dookoła słyszymy, o tym że nasza gospodarka może mieć poważne problemy nie zostały potwierdzone przez agencję. Być może zmiana perspektywy ratingu wynika ze wzrostu deficytu obrotów bieżących i nieco niższego wzrostu gospodarczego". J.C. Trichet powiedział dziś, że możliwe jest dalsze luzowanie polityki pieniężnej przez ECB już na następnym spotkaniu, które odbędzie się 6 listopada, aby wspomóc gospodarkę strefy euro.

bEhVtrmL

Rynki akcji rozpoczęły tydzień od spadków. Indeks WIG20 na początku sesji tracił ponad 4 proc., podobnie jak giełdy w Europie zachodniej. Jednak z biegiem czasu notowania zaczęły się piąć w górę i ostatecznie indeks zakończył notowania wzrostem o 0,93 proc.

bEhVtrnm
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)