Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty nieznacznie słabszy

0
Podziel się:

Dolar kosztuje 3,0347 PLN, euro wyceniane jest na 4,1921 PLN, jednak obie te pary nadal poruszają się w zakresie ostatnich zmian kursu.

Złoty nieznacznie słabszy

Dzisiejsza sesja to wzrost wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3821. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom 1,3831, wsparciem 1,3786. Przełamanie któregokolwiek z tych poziomów otworzyłoby przestrzeń do dalszego ruchu.

Dziś poznaliśmy również jedną figurę makroekonomiczną z USA - indeks cen nieruchomości - FHFA (luty). Odczytana wartość wyniosła 0,6 proc. wobec prognozy na poziomie 0,6 proc. i wartości poprzedniej 0,4 proc.

Podczas tej sesji warto jeszcze zwrócić uwagę na inne dane zza oceanu. Pojawią się informacje dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym (marzec) oraz indeks Fed z Richmond (kwiecień).

Z kolei bardzo ciekawie zapowiada się dzień jutrzejszy. Poznamy wstępne odczyty indeksów PMI za kwiecień dla usług i przemysłu z najważniejszych gospodarek. Pierwszy odczyt w tym temacie pojawi się tuż przed 4 rano i będzie pochodził z chińskiej gospodarki.

Warto dodać, że jutro Portugalia zaoferuje do sprzedaży 10-letnie obligacje o terminie wykupu w lutym 2024 roku o wartości 750 mln EUR.

Dzisiejsza sesja to nieznaczny spadek wartości naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0347 PLN, euro wyceniane jest na 4,1921 PLN, jednak obie te pary nadal poruszają się w zakresie ostatnich zmian kursu.

Dziś nie mieliśmy żadnych odczytów z naszego kraju, te pojawią się dopiero jutro i będą to dane dotyczące koniunktury gospodarczej (kwiecień). W czwartek z kolei poznamy dane dotyczące sprzedaży detalicznej (marzec) oraz stopy bezrobocia (marzec). W piątek z kolei napłyną dane dotyczące koniunktury konsumenckiej (kwiecień).

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)