Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Węgrzanowski
|

Złoty nieznacznie słabszy

0
Podziel się:

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, w środę złoty traci nieznacznie na wartości. Za taki kształt notowań odpowiadają nieudany atak na poziom 3,90 dla kursu EUR/PLN oraz wzrost wartości dolara do euro.

We wtorek kurs EUR/PLN kilkukrotnie zbliżał się do ważnego wsparcia na poziomie 3,90 (najniższy poziom 3,9020), ale zawsze przy tym poziomie uaktywniał się popyt na walutę europejską. Środowy handel rozpoczął się na poziomie 3,9130, w kolejnych godzinach kurs wzrósł do 3,9260.

Większe zmiany mogliśmy obserwować na rynku USD/PLN, jeszcze wczoraj wczesnym popołudniem dolar kosztował przy 3,0850 zł, dziś za jednostkę waluty amerykańskiej trzeba było zapłacić już nawet 3,12 zł. Tak duży wzrost wartości dolara względem złotego wynika ze zmian na rynku EUR/USD, który w tym czasie spadł z 1,2660 do 1,2570 w związku z lepszymi od oczekiwań danymi z amerykańskiej gospodarki (wskaźnik zaufania konsumentów w lipcu wzrósl do 106,5 pkt, sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła w czerwcu o 1,3 proc.).

Pewien wpływ na zachowanie złotego mogła mieć także dzisiejsza deklaracja szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, który nie wykluczył wcześniejszych wyborów, jeśli w budżecie na 2007 r. nie zostaną uzgodnione propozycje prorodzinne i prosocjalne.

W godzinach popołudniowych zostanie podana decyzja w sprawie stóp procentowych w Polsce. Stopy pozostaną na historycznie niskim poziomie 4 proc., większe znaczenie będzie miał komunikat po posiedzeniu RPP, który poznamy o godz. 16.00. Być może znajdą się w nim wskazówki, co do kształtowania się polityki monetarnej w kolejnych kwartałach.

O godz. 12.00 euro kosztowało 3,92 zł, a dolar 3,1130 zł, w kolejnych godzinach należy oczekiwać stabilizacji kursów przy tych poziomach. Impulsem do większych zmian będzie rynek eurodolara lub komunikat po posiedzeniu RPP.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)